Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes terhes vagyok. Az...

32 hetes terhes vagyok. Az baj, ha sokat csuklik a babám? Mitől csuklik?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetes és jó, hogy csuklik. Nyel a magzatvízből, emellett "gyakorolja" a légzőmozgást.



"Kérdés:

Egy 8 hónapos várandós anyuka vagyok, és egy olyan kérésem lenne: Az baj ha a pici a pocimban naponta többször is csuklik? Nem egyszer, nem kétszer, naponta többször. Kérem nyugtasson meg, hogy a babának nincs semmi baja.


Válasz:

Nyugodjon meg, a baba csuklása akár többször is naponta nem jelez semmiféle problémát, rendellenességet a magzattal kapcsolatosan. A csemete méhen belüli életében folyamatosan

nyeli a magzatvizet, majd ki is üríti a magzatvize. A csuklásnak nevezett mozgás ezzel van kapcsolatban, illetve valamiféle alap légzőmozdulatokat végez, (bár természetesen ebben az időszakban még légzés nincs tüdőn keresztül) gyakorol.

Tóth Anna "

2011. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is sokat csuklott. Mutattam is anyukámnak, hogy mozog a hasam ilyenkor, ő csak lesett, hogy ilyet még nem látott:)A doki azt mondta, természetes dolog. Megszületése után is elég sokat csuklott.
2011. febr. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Naponta 5-8 alkalommal csuklik nekem is.
2011. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én babám is rengeteget csuklik egy nap, van hogy többször is arra kelek éjjel. Szoktam is mondani apának, hogy na szerinted mit csinál a kisfiad :) ? Válasz: Hát csuklik :)

Eleinte én is megijedtem, most meg akkor ijedek meg, ha mondjuk két-három óránként egyszer sem csuklik :) Már nagyon hozzászoktam, hiányozni fog ez az érzés, ha már nem lesz a pocimban.

Boldog babavárást!

2011. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én 34-hkm.vagyok és nekem is sokat csuklik,és közben erősen nyomja magát..erősebben mocorog.. nekem is azt mondta a dokim hogy semmi probléma :)
2013. júl. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!