Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen gyógyszert szedhet egy...

Milyen gyógyszert szedhet egy valószínűleg náthás terhes kismama? Házi praktikák?

Figyelt kérdés
Menyasszonyom 18 hetes terhes, eddig megúszott minden betegséget, még az influenzát is, pedig én azt is elkaptam. Na szóval elvileg náthás és ez vegyül a terhességi tünetekkel: Fáj a feje, hányingere van + fáj a torka, hasa, gyengének érzi magát. Szedhet-e valamilyen gyógyszert, vagy milyen házi praktikákat alkalmazhatnánk, hogy rövid időn belül helyrejöjjön? Tea, vitaminok kilőve. Előre is köszi bármilyen hozzászólásért!
2011. febr. 22. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Sima náthára nem kell gyógyszert szedni.Nem terhesen sem.

Ha lázas menjen orvoshoz.

2011. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lázas, csak szarul van. (Az összes tünet egyszerre kínozza) Ha már 1 picit is javulna, szerintem jobban elviselné
2011. febr. 22. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak Panadolt lehet ilyenkor az segít egy picit a közérzetén!
2011. febr. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ki vagytok békülve a homeopátiás bogyókkal, akkor vírusos megbetegedésre/influenzás tünetekre Oscillococcinum, náthára Belladonna. A szedési javaslat az Oscilloban le van írva, a Belladonnával kapcsolatban pedig kérjétek ki a gyógyszerész véleményét. Én is ezeket szedem, nekem nagyon jól bevált (főleg, ha időben "elkapja" az ember). Orrfolyás, torokfájás, hőemelkedés 1 nap alatt elmúlt és nincs mellékhatás. Jobbulást! 9 hetes kismama
2011. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Frissen facsart grapefruit lé, fokhagyma nyersen (pl. fokhagymás pirítós), méz (pl. mézes kenyér), langyos sós vizes gargalizálás naponta többször, csipkebogyó (pl. lekvár, ha teában nem akarjátok).Pár szem Panadol láz esetén.

Én ezekez szoktam használni.Decemberben 2x is beteg voltam kismamaként, és ezek váltak be.Azt ettem, ittam, amelyik épp jólesett.A fokhagymát nem hagytam el soha.

2011. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jó egészséget Nektek a babához!
2011. febr. 22. 22:43
 7/7 anonim ***** válasza:
14 hetesen voltam rettentően kutyául, a következőket szedtem: torokfájásra Homeogene9 és/vagy Tantum Verde, köhögésre Stodal, kínzó, görcsös köhögésre kigészítésképpen Nux Vomica, Oscillococcinum, grapefruitmag-kivonat, sok frissen facsart narancslé. A sós víz is boztosan jó, de én kihánytam, az Aloe First-tel együtt :(
2011. febr. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!