Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a nyákdugó? Ez normális?...

Ez a nyákdugó? Ez normális? Van összefüggés a nyákdugó távozása és a szülés megindulása között?

Figyelt kérdés
Éjszaka arra keltem fel, hogy valami elöntött, kicsit barnás szine meg kicsit véres is, darabos. Azóta pedig görcsölgetek.
2009. febr. 15. 09:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A nyákdugó kocsonyás, kanálnyi mennyiségű, véreres, kék-piros szálakkal teli. Nem tudom, hogy ez a barnás, darabos így az-e. Nem hívnád fel a szülésznődet, vagy a dokidat?? Az a legbiztosabb!!!
2009. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
A nyákdugó távozása után (pár órával) megindul a szülés, csak azt nem tudom, hogy amiről te írsz az nyákdugó volt e.
2009. febr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem mindig van összefüggés, viszont ha rendszeresen görcsölsz keresd az orvosod, nézesd meg magad. A nyákdugó nyúlós (tojásfehérjeszerű), lehet enyhén véres, barnás.

2009. febr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

9-24-esnek,

nem biztos hogy rögtön megindul, nekem elment a nyákdugó és 10 nap múlva indították más miatt, lehet hogy akár 2hetet is bírt volna anélkül is.

2009. febr. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyákdugó (ha valóban az volt) távozása után sok esetben egyből, de általában napokkal utána indul csak meg a szülés. Rendszeresen görcsölsz? Mérd az időt. Viszont 10 perces fájásoknál már indulnotok kell. Könnyű szülést!
2009. febr. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű,hogy megindult a szülés,ha görcsölgetsz is.

A nyákdugó sokféle formában távozhat,így is ahogy írtad.Nekem az egyik gyerekemnél teljesen színtelen kocsonyás állapotban távozott,és nem egyben.Vér még csíkokban sem volt benne,és csak 1 hét múlva szültem.A másik ilyen volt mint neked,a harmadiknál pedig nem távozott,csak a burok megrepesztése után.

Tehát sokféle variáció lehetséges.De menj mindenképpen dokihoz,vizsgáljon meg.


Minden jót,könnyű szülést.

2009. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!