Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felesegem 7 hetes terhes es...

Felesegem 7 hetes terhes es influenzas lett. Masfel napja 38-38,3 fokos laza van. A nogyogyasz Paracetamolt ajanlott neki, 2xfél tablettat/nap es Strepsilset tovabba C vitamint. Mivel tudnam levinni a lazat?

Figyelt kérdés
Alkalmaztam palinkas-ecetes-vizes bedorzsolest is, de nem hozta meg a kello hatast, a laza alig merseglodik. Vizesborogatast folyamatosan kapja a homlokara.
2008. febr. 1. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nemrég így voltam. Az én dokim azt mondta, hogy ne szedjek gyógyszert, pedig állítólag lehet. mindegy. én is lázas voltam és nekem a vizesborogatás vált be. nekem a csuklómra, a mellkasomra és a tarkómra ajánlotta egy ismerősöm a borogatást. Kipróbálhatjátok, mert nekem bevállt. Jobbulást kívánok neki!

23 hetes kismama

2008. febr. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Aranyos apuka vagy hát ha ilyen házi nagymami dolgokra gondolsz a gyógyik mellet akkor én ajánlanám hogy burgonyát vágjál karikára elég vastagon ne sziromra és közsd a lába talpára és jó meleg zoknit húzál rá majd meleg ágyba bujtazsd (anyukám mindig igy csinálta)ha mégsem lesz semi akkor mindenképpen doki a menekülő út de remélem nem lesz semi gond jobbulást az aszonykának és kitartást az apucinak :)
2008. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Láb meleg vízbe, test hidegbe. Gyúgyszer nem jó.
2008. febr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A 38°C feletti láz nem jó-azt már csillapítani kell (az már ártalmasabb mint a láz).

Algopirint nyugodtan szedhet, én is voltam lázas az első fiammal is-rubophent és algopirint szedtem. 8 éves, egészséges fiam van (ja, és 12 hetes terhességem előtt volt ez).

Most is így jártam, de már 24 hetesen-algopirint szedtem ismét (orvos ajánlotta).

2008. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
53%
Nem ismertek olyan embert aki a környezetetekben Foreveres termékeket használ vagy kínál? Van egy termékük Activator, az kis mennyiségben is képes fokokat levinni a lázból és a betegségen is segít. Érdeklődjetek utána. Hátha. Nekem és családomnak mindíg segít.
2008. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is nemrég voltam influenzás,nekem semmi nem segített,csak a gyógyszer.Nekem 3 orvos mondta a Panadolt,bár itt nagyon megoszlanak a vélemények,igaz én 14 hetes terhes vagyok, de sztem a párod is beszedheti,én is utánaolvastam, és nem lesz semmi baj, viszont ha van tényleg más módszer ami le viszi a lázát, inkább azt próbáld meg.Egy biztos, az sokkal rosszabb,ha lázasan hagyod,szóval mindenképp csillapítsd.Én hittem a dokiknak, és szedtem a gyógyszert.Mielőbbi jobbulást!
2008. febr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha javasolhatom, üsd be a témák alatt levő keresőbe az influenza vagy a láz szavakat és rengeteg korábbi jótanácsot találsz. Önmagában is lázcsökkentő hatású, ha 3-4 l folyadékot (lehetőleg forró teát vagy bubitlan langyos vizet, min 1000 mg C vitamint és egy nem leveskockás, igazi húsból készült, bőven hagymás húslevest kap (ettől majd még izzad is. 40 fok felett a C vitamin bomlik, a teába cak akkor tegyél citromot, ha ettől hidegebb, de citrommal soha nem tudsz elég vitamint biztosítani, pótold ki. Panadolt ne vegyen be, és inkább kerüld az orvosi tanácson kívüli lötyiket. Az algopyrin régi gyógyszer, akkor inkább azt (már csak azért is, mert legalább orvoshoz mentek vagy kihívjátok magatokhoz). Ha már két napja lázas, leges-legkésőbb hétfőn mindenképpen orvos kell, ha nem csökken a láza. A homlokon vizes borogatás ha rosszul csinálod, bajt okozhat, inkább csak csuklóra-bokára használd. Gondolom, a teljes testes borogatás gondolatára is rosszul van. Ehelyett megpróbálhat kád vízbe ülni, amit utána fokozatosan hideg vízzel hűthettek le. Ez anniyra nem brutális érzés mint a borogatás, de önuralom kell hozzá így is. Drukkolok Nektek. 18 hetes kismami
2008. febr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!