Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Télen vagy nyáron jobb pocakos...

Télen vagy nyáron jobb pocakosnak lenni? Volt aki tudatosan választotta valamelyiket?

Figyelt kérdés

A kisfiamat novemberben szültem, nagyon szerettem nyáron, hogy még kényelmes, szép pocakom volt.A vége már őszre-tél elejére esett.A második babát tervezzük, nem tudom, milyen lenne télen lenni pocakosnak.A korkülönbség miatt jó lenne, ha előbb jönne a kis tesó, de valamiért nem vagyok kibékülve a téli hónapokkal.

Köszönöm a tapasztalatokat!


2011. febr. 26. 22:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én nem terveztem tudatosan, de mindkettőben volt részem. Én nyáron nagyon szenvedtem a meleg miatt, télen meg paráztam, hogy elcsúszok, úgyhogy annyira egyikkel sem voltam kibékülve. Ha választanom kéne, mégis inkább a nyarat választanám.
2011. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Én télen voltam pocakos, március végén született a fiam, még télikabátban mentem szülni. Kényelmes volt, mert nem kellett izzadni, nem volt annyira melegem, mint nyáron a 35-40 fokban. El sem tudom képzelni, hogy nyáron kelljen bárhova menni ebben a hőségben, nemhogy nagy hassal! Most is csak légkondi és autó, nemhogy 10-20 kiló felesleggel... Pedig nem vagyok kövér. Szóval nekem a tél nagyon bevált.
2011. febr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én sem tudatosan választottam. Október elején szültem, tehát nyáron volt nagy pocakom. Én jól voltam, nem zavart a meleg, és ruhákból sem kellett bevásárolnom, ennyi előnye van a nyári terhességnek. Gondolj bele, télen kell venni nagykabátot /ami nem két forint ugye/ meg pulcsikat, aztán többet soha nem lesz rajtad.
2011. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tél neked könnyebb lenne, mert nem kéne a szabadban szaladgálnod a nagyobb gyerkőc után, hanem csak a házon belül. :)
2011. febr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam szeptemberben született, és azon a nyáron iszonyat kánikula volt. Én nagyon rosszul viseltem. Előnyer volt viszont, hogy kevés ruhával kihúzta az ember terhes lánya.

Most májusra vagyok kiírva. Sokkal jobb ez az időjárás, a hideg, viszont akkora hasam van, hogy a télikabátomat már nem tudom becipzározni a hasamon, viszont erre az 1 hónapra akkor sem fogok venni kabátot. Kibírom valahogy.

2011. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

nem választottam tudatosan (ez az előre tervezem, mikor lesz gyreke olyan rideg dolog)

1. január eleji

2. március eleji

nyáron nem volt hasam, ne szenvedtem a melegtől, köv nyáron meg már egyik gyerek sem volt kicsi, bárhova tudtunk menni (nyaralni is)

2011. febr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%

22:29-nak

nem kellett kabátot venni, volt 2 nadrágom, ezen kívül vettem pár tunikát turiból+g harisnya

2011. febr. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igen, én is gondoltam arra, hogy talán télen nem kell a játszótéren, szabadban rohangálnom a kisfiam után. Mert a rossz idő miatt kevesebbet lennénk kint. Azt meg apával átvészelnénk közösen valahogy.

Meg hát ki tudja mekkora kánikula lesz nyáron.

Az első babánknál nem volt dög meleg.

A tervezést természetesen nem úgy értettem, hogy beprogramozzuk a dolgokat, csak hát elkezd az ember próbálkozni, vagy télen, vagy nyáron az újabb pocaklakóval.

Köszönöm a hasznos válaszokat!

2011. febr. 26. 23:08
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
SZia.Nekem a két lányom télen jött decemberben és januárban-.-.És télleg félelmetes volt nagy hassal menni az után és parázni hogy elcsuszok e.3.babám szeptemberben érkezik és igazából nem félek a nagy melegtől mert jól neki vetkőzök és annyi..A gyerekkel meg igy is ugy is menni kell ...Mondjuk sose voltam egyhelyben ülős kismama:D
2011. febr. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia,


Én nem vagyok még túl tapasztalt, hiszen az első Babát várjuk. Én június elején fogok szülni. Nekem ez így szimpatikus is, mert igazából télen még nem volt olyan komoly pocim. Persze attól még óvatos az ember, de hát tulajdonképp mindig az, nem? Igazán nagy pocakom pont tavasszal lesz, amikor már nem kell félni az eséstől, de még hőség sincs. :) Ettől függetlenül következőre lehetséges, hogy téli Babát szeretnénk, akkor komolyabb véleményt tudnék majd alkotni. Hozzáteszem Barátnőm azt mondta, hogy szerencsés vagyok, hogy nem a hőségben lesz nagy pocim. Egy szó mint száz, a sors úgyis eldönti, hogy jön majd össze. :D Remélem azért kicsit segítettem.:)

2011. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!