Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok 14 hetes és...

Kismama vagyok 14 hetes és fémallergiám van. Azt hallottam hogy fémallergiás nem adathatja be a H1N1 elleni védőoltást. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 06:53
 1/10 anonim ***** válasza:
ezt nem tudom de hogy sokan az oltástól vetéltek el csak ez ugye nem publikus azt tudom! C-vitamin és nem kell parázni a vírustól, a régi noname influ-tól ugyanennyien haltak meg évente, nézz utána, a h1n1 se veszélyesebb csak jó üzlet!
2011. febr. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Majd mindjárt páran beszólnak.... pedig ez is csak egy vélemény... A védőnőm mondta, hogy meg volt náluk a szokásos tavalyi regionális gyűlés és a tavalyi évben MEGDUPLÁZÓDOTT a szívrendelenességgel született babák száma, és a meg nem született babák száma az eddigi 80valahányas évi rekordhoz képest!!! És mind oltatott! Én elvetéltem félidős terhességet pár nappal az oltás után... Jójó, erre mondhatják sokan, hogy nem attól volt... De vajon miért van mégis, hogy ugyanazok az orvosok akik akkor ajánlották, most nem ajánlják??? Azért akkor csak tartanak valamitől, csak tudnak valami eredményeket amiket mi nem... Nem kell parázni annyira ettől!
2011. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdésedre válaszolni nem tudok,de mostmár ne is adasd be,ha lehet-ha nem,mert mire hatna addigra vége az infulenzaszezonnak.Már most lecsengőben van.
2011. febr. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2009 decemberében oltattam 13 hetesen. Azóta megszületett a kisfiam, most volt 8 hónapos, egészséges, semmi baja nincs. Viszont most lekéstem, és elkaptam a H1N1-et, 2 hétig voltam kórházban, távol a kisfiamtól... Még mindig nem gyógyultam meg teljesen, de már itthon vagyok. Én oltatnék, ha most kellene döntenem.
2011. febr. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ismerőseim között több kismama is beadatta magának tavaly az oltást, aminek semmilyen negatív következménye nem lett a babára nézve, makkegészséges babáik születtek.

Mi is beoltattuk magunkat idén (én még szoptatok), semmi bajunk tőle.

Ha fémallergiás vagy, meg kell kérdezni dokitól, hogy beadathatod-e, de kell kb. két-három hét, mire kialakul a teljes védettség oltás után, úgyhogy már szerintem is felesleges beadatnod, mert mire hat, addigra már nem lesz mitől megvédjen, lemegy az influenza-szezon...

2011. febr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2009-ben oltattam magam 30 hetesen, egészsésen született a baba. Fémallergiám is van, a kutya nem kérdezte, simán beoltottak.Akkor szinte kötelezett az orvos! Rakásra haltak a kismamák. Nem tudom, hogy most kell-e oltatni vagy sem, de a múlt héten voltunk betegek a gyerkőccel, szörnyű volt. Inkább oltattam volna be magam.Most úgy néz ki megint terhes vagyok, de erre a szezonra már talán nincs is értelme oltatni, mindjárt itt a tavasz!
2011. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14 hetesen oltattam 4-5 hete, szerintem megérte, mert nem idegeskedek, h a láz miatt elmegy a baba vagy károsodik. Van fém (higany)mentes oltás is, azzal oltattam én is.

Rémhíreket nem kell terjeszteni, vészmadarak.

2011. febr. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már megvan az oltóanyagom, IDflu 15 mikrogramm.Még nem oltattam be magam,de holnap befogom.A városunkban egy beteg kismama már van. (kis város)Szerintm nem késő.
2011. márc. 3. 17:16
 9/10 anonim ***** válasza:
De bizony, már nagyon késő, és teljesen felesleges. Nem is értem az orvost, hogy hogy gondolja??? Március van, mire védett leszel Márc.10-12 lesz. Ne haragudj, de hülye az orvosod. Teljesen felesleges beadatnod!!! Már most lecsengőben van. Az idén kevesebb haláleset volt bármilyen influenzától, mint az elmúlt években bármikor.
2011. márc. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet.Már tök feleslegesen terheled a szervezeted a vakcinával.Butaságot csinálsz,én sem értem az orvosodat.
2011. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!