Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák! 15-20 kg...

Kedves kismamák! 15-20 kg túlsúllyal indultam a terhességnek és szeretném minimális szénhidrátbevitellel végigcsinálni a terhességet. Nem fogyózni akarok, csak ésszerűen nagy odafigyeléssel. Vélemények, ötletek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok cukorbeteg, de tényleg vigyáznom kell, mert gerinc műtött is vagyok.

Köszönöm.

19 hetes kismami


2011. febr. 27. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
én 79,8-cal kezdtem a terhességet.igaz,hánytam 18 hétig,de mivel nyáron voltam kismama,szinte csak gyümölcsöt,meg tejterméket ettem.igazán kívánós soha nem voltam,de mindig megettem,ami jól esett.nem híztam,csak 11 kg-ot,de ebből 3 az utolsó 2 hétben jött fel.kórházból mikor hazamentem,azokat a ruhákat hordtam,mint terhesség előtt.
2011. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Először is beszélj a dokiddal, vagy dietetikussal, ha teheted.

Másrészt, senki se mondta, hogy a terhesség alatt hízni KELL.

Nekem volt túlsúlyom is, cukorbetegség is előjött, de betartottam a cukorbeteg diétát (na jó, voltak kilengések :D ) és összesen 2-3 kilót szedtem fel mindkét gyerekkel, vagyis tulajdonképpen fogytam.

160 g szénhidrátra szüksége van te testednek és a babának is!!

Egy ilyen cukorbeteg diétával ártani nem fogsz, hízni sem, ha aktív életet élsz (sétálsz, takarítgatsz, kertészkedsz, stb, nem hagyod el magad, mert most terhes vagy), akkor nem fogsz hízni.


Rendszeresen állj a mérlegre, és látni fogod, hogy most jó irányba haladsz, vagy sem.

Cirka 5-8 kg hízás még belefér a legvégéig,.

2011. febr. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is túlsúllyal kezdtem, nem is kevéssel, 162 cm, és 75 kilóval. (jól leakartam előtte fogyni, ez +5 kiló lett... :) )

Na a 20. hétig 9 kilót szedtem fel. Nem zabáltam, volt egy hónap, hogy csokit sem ettem. (ez nálam nagy szó)Most elegem lett. Így a következő módon eszem.

Reggeli: 1 kifli vagy zsemi-szendvics

10órai: gyümi (1 banán, vagy alma, stb)

Ebéd: Amit a család is, de arra figyelek, hogy a 7 napból max egyszer legyen tészta, a többi főzi, leves, vagy husi.

Uzsi: gyümi, és ezt nem szabad kihagynom, különben vacsira... (és itt már banánt nem eszem)

Vacsi: csak update 1esek. pl. puffasztott búza, valami jobbféle felvágottal, sok ubival, tojás, kefír, cukor nélküli joghurt, tej (nem mind, ezekből válogatok kb)


Mint látod a nasi nincs beiktatva... (sajna)


Viszont a 20. hét óta eltelt két hét, és kb ugyanannyi kiló vagyok. Ez nálam, terhességnél, CSODA! :)

Te miket eszel?

vacsi:

2011. febr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszi az eddigi válaszokat! :-) Igazából reggel eszem1 szelet kenyeret, vagy egy zsömlét szendvicsként,tízórai 1 alma ebédelni rendesen eszem,délután eszem valamit,de az csak 5 falatnyi,na és megvacsorázok,ami tartalmaz bőven szénhidrátot( kenyér,tejbegríz),mert amikor tv-zek nem bírom ki, hogy ne egyek.Tudom, hogy ez a gond, de szeretnék változtatni ezen. Eddig 6-7 kg-ot híztam...
2011. febr. 27. 15:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!


Hát látod én nem is nasiztam este, és mégis szépen gyűltek a kilók. :)

Te hány kilóról indultál? Tudjátok már a nemét?

Én az elsőnél a 20. hétig 4 kilót híiztam, mégis 25 lett a vége.... :S (oké, vizesedtem is nagyon, de azért nem 20 kilónyit)Így maradt rajtam bő egy tizes.

2011. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

szénhidrát kell a szervezetnek, mert különben a zsírt bontja le, ami akár súlyos mérgezéshez is vezethet.

De a szénhidrátmennyiséget egyenletesen kell elosztani napi 5-6 étkezésre. Az semmiképp nem jó, ha este tévézésnél eszel sok szénhidrátot és napközben meg nem.

Egyébként pedig szerintem nem is a szénhidrátoktól lehet hízni, úgyhogy emiatt sem célszerű minimalizálni a szénhidrát fogyasztást.

És elsőnek a gyümölcsök, zöldségek, tejtermékek is tartalmaznak szénhidrátot, nem is mindig kevesebbet, mint egy szelet kenyér.

2011. febr. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 1 hét múlva megyek 20 hetes vizsgálatokra,ott kiderül a neme,ha mutatja, de a 12 hetesen kislányt mondtak. Én igazából 175 cm vagyok és sajnos 85 kg-ról indultam,ami rettenetesen sok. Egyenlőre megkérdezem az orvosom véleményét, addig pedig azt csinálom, hogy napi 2-3 zsömlét beosztok illetve este 6-7 után már nem eszek. Úgy érzem, ezzel teszek egy kis lépést a jó út felé. Szerintetek?Üdv:A
2011. febr. 28. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
és az a két-három zsemle is legyen inkább minőségi (teljes kiörlésű, magvas, korpás) ne sima vizes zsemle.
2011. febr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó lesz!


Szépen lassan csökkentsd, és akkor talán kevésbé fog hiányozni. Este, mikor már nem kéne fehér zsömit enni, gondolj arra, hogy majd reggel azt eszel. ;)

2011. febr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!