Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy néz ki hármas ikreket...

Úgy néz ki hármas ikreket várok. Hogyan fogom őket kihordani? Nem lesz bajuk?

Figyelt kérdés
Picit váratlanul ért, hogy hárman vannak. Van itt olyan, aki hasonló helyzetben volt?
2011. febr. 28. 14:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Nem kis feladat előtt áll a szervezeted...

Erre nemrég bukkantam:

[link]

2011. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szia, gratula! :))


Hát, biztos korai még a terhességed, én csak annyit szeretnék mondani, hogy remélem sikerül. A húgoméknak "csak" kettes ikrei voltak, de a 19. héten váratlanul elvesztették az egyiket (szív probléma miatt). Pedig már beleélték magukat. Persze a dokik mindig mondogatták nekik, hogy ugye tudják, hogy a kockázata fennáll, hogy a köv. uh-n már csak egyet fogunk látni. Persze, tudták, felfogták, de mégis csapásként érte őket a hír. Nem is értették, hogy miért nem korábban "történt" ez meg... Már a nemét is tudták...


De félre a rosszakkal, hisz ez nem törvényszerű! :) Jó dokit válasszatok!! Hány éves vagy, ha nem titok?

2011. febr. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Hát én is pont ettől félek, hogy így szerintem nagyobb a kockázat a bajra, mert többen vannak. :(

23 éves vagyok

2011. febr. 28. 14:24
 4/23 anonim ***** válasza:
Szívből gratulálok!!! Vigyázz magadra és a kicsikre!
2011. febr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulálok! Nem te vagy, aki ma volt uh-on?
2011. febr. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Iskolás korú kisfiamnak volt osztálytársa(i), hármas ikrek. Annyi volt csak az "eltérés", hogy a 2 kisfiú 1 kislány felállásból a kislány volt az erősebb, dominánsabb, az egyik kisfiú, aki helyzetileg el lehetett "nyomva", tehát fizikálisan beszélünk elnyomásról, kis alacsony, törékeny kisfiú volt, erős szemüveggel. Ő egy kicsit megsínylette a dolgot. Teljes értékű gyerek mindegyik. Mindhárom rendkívül jó tanuló, eleven gyerek. Sőt. Az anyuka filigrán sportos alkat, határozott jellem... nem számolt be terhesség alatti problémáról, de biztos vagyok benne, hogy szem előtt volt rendesen, bár mivel egyidősek kisfiammal a gyerekek, akkoriban még nem volt divat 4D UH, ami sokat segíthet minden pillanatban. A szervezeted lehet nagyon erős, sőt. Sok múlik azon, mint minden más esetben, hogy hogyan helyezkednek el és a fejlődés folyamán mi hogyan alakul. Előre még egy magzatnál sem lehet tudni, hogy milyen baj lehet.

Egy blogot olvastam egyszer, ahol a 3. embriót elvetették, persze ott is volt kockázat, hiszen abortumról volt szó. De. A kisfiú és kislány szépen megszületett minden "hiba" nélkül.

2011. febr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
49%

Szia!

Biztos az orvosod is elmondta, mik az esélyei egy (spontán?) hármasikres terhesség kihordásának. Én nem vállalnám a kockázatát, redukciót kérnék. A családban volt hármasikres terhesség, 27. hétre születtek a babák, egyik egy héttel később meghalt. Ketten vannak, koraszülöttek, egyelőre minden rendben velük, de állandóan aggódunk, vajon tényleg egészségesek lesznek-e. És hát a tragédia még nekünk is feldolgozhatatlan. Két orvossal is beszéltem azóta, egyik sem javasolja mindhárom baba megtartását. Statisztika. :(

Ha ragaszkodsz hozzájuk, akkor viszont mindenképpen feküdj. És tudj róla, hogy elvileg egy éves korukig az önkormányzattól lehet ingyenesen dadát (segítséget) igényelni.

Remélem nem zaklattalak fel, nem ez volt a szándékom. Az öröm hatalmas, de a családi példából kiindulva érdemesebb racionálisan dönteni.

2011. febr. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Gratulálok!

Spontán estél teherbe? Vagy kaptál valami kezelést?

Én ugyan még nem vagyok terhes, de nemsokára lesz lombik beültetésem és 3 embriót fogok visszakapni. Úgyhogy már kacérkodok a gondolattal, mi lesz ha mindannyian velem maradnak?!

Hát félelmetes, de ugyanakkor gyönyörű is. Kívánok hozzá sok-sok erőt, egészséget, kitartást és biztos minden rendben lesz!!!!!!

2011. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Egy 3masikres ismerősömnek a 17. hét körül halt el 2 babája a 3-ból. Mégis és soha nem tudnék "redukciót" kérni ebben a helyzetben, nem lenne szívem megölni találomra az egyiket, nem vagyok hóhér.

Sok sikert!

2011. febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen, én vagyok az, aki ma volt uh-n :)

A 3. petezsákban még nincs szikhólyag és ez nagyon közel is van a méhszájhoz, így nem tudni mi lesz az ő sorsa. 1 hét múlva kell vissza mennem. Bár ha úgy hozná a sors, hogy ketten maradnának azért egy picit megkönnyebbülnék, háromnál nagyon félnék, hogy nem lesznek-e koraszülöttek.

2011. febr. 28. 17:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!