Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 37. heti kenetvétel során...

A 37. heti kenetvétel során staphylococcust találtak, tényleg nem kezelendő?

Figyelt kérdés

Orvosom azt mondta, hogy erre nem ír fel semmit, majd a szülésnél mutassam meg a papírt, amikor antibiotikumot kaphatok.

Azért aggódom, hogy nagy bajt nem okozhat?

Semmi tünetet nem érzek, de a papír is épp hogy megemlíti.


2011. márc. 1. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet kezelni. A vajúdás közben 4 óránként fogsz infúzión keresztül antibiotikumot kapni, ami kb. 20 perc alatt lecsorog. Ha a vajúdás rövidebb, mint 4 óra, akkor a babád is kap a szülés után 1 nap 2-szer antibiotikumot, egészen addig, amíg meg nem érkezik a baba vizsgálatának az eredménye (kb. 3 nap), hogy ő fertőződött-e vagy sem. Ha fertőződött, akkor további kezelés vár rá, de ez nagyon ritka eset. Nálam sem volt semmi probléma, pedig csak 2 órát vajúdtam. Ne izgulj, nagyon ritka, hogy a baba is fertőződjön! Viszont, ahogy bemész a korházba, rögtön kérjed az antibiotikumosinfúziót.
2011. márc. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves tőled, hogy ilyen hamar válaszoltál!


Most 38 hetes vagyok, a további esetleges hetekben nem lehet komolyabb ez a baci?

Kérdeztem az orvost, de tényleg nyugtatott, hogy mondhatni "nem kell ezzel most foglalkozni"...

2011. márc. 1. 13:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, tényleg nem olyan vészes, mint amilyennek tűnik. Amíg a baba a pocakodban van, nem fertőződhet meg. Akkor fertőződhet, mikor a szülőcsatornán keresztülhalad.
2011. márc. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon biztató... :-((


Annyira figyelek a higiéniára (is), hogy másrészt fogalmam sincs mitől alakulhatott ki.

2011. márc. 1. 13:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem nemi úton terjed, és a higiéniához sincs köze, sajnos, mert akkor én sem kaptam volna el. Nekem a dokim azt mondta, hogy akár a metrón is elkaphattam, illetve azt sem lehet tudni, hogy kibe van, és kibe nincs, mert ezt csak a terhesség alatt vizsgálják, és nem is minden kórházban. Akár férfiaknál is lehet, pl a garatban...
2011. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugi,semmi baj nem lesz,az előző két válaszoló megírta a lényeget.Csak akkor fertőződhet a baba,amikor áthalad a szülőcsatornán (ez nagyon ritka) és azonnal szólni kell majd a kórházba,bekötik az infúziót és négy óránként kapsz újat.Nekem csak a második babámnál derült ki,az elsőnél még nem végezték ezt a vizsgálatot,antibiotikumot sem kaptam és a babám sem és semmi baj nem történt.Ne aggódj,minden rendben lesz!
2011. márc. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok! Köszönöm...
2011. márc. 1. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!