Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hány hetesen esett át az...

Ki hány hetesen esett át az első orvosi vizsgálatokon? (Gondolok it pl. méhszájvizsgálat, hüvelyváladék kenetvétel, rákszűrés?

Figyelt kérdés
Arra gyanakszom, hogy van egy kis hüvelygombám, 15 hetes vagyok. A védőnő azt mondta, hogy a 18. hét előtt semmi esetre se vizsgáltassam ki magam, nehogy vetélés legyen a vége, inkább vegyek Canestent. Én viszont a doki jóváhagyása nélkül nem szívesen vágnék bele.Ti mit tennétek?
2011. ápr. 11. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez egy nagy butaság, amit a védőnőd mondott! Még hogy azért ne menj orvoshoz nehogy elvetélj! Az orvos pont azért van, hogy észrevegye a rendellenességet, felmérje a vetélés kockázatát, kezelje az esetleges gombás fertőzést stb. stb. stb!!!

Menj el sürgősen nőgyógyászhoz, ha idáig nem voltál!

Nekem 5 hetesen csinálták az első vizsgálatot, rákszűrést. Azóta is minden hónapban egyszer mennem kell és megvizsgál, megbeszéljük a következő teendőket, tanácsot ad bármi kérdésem is van. Nem a védőnő feladata kezelni a hüvelyi gombás fertőzést!!!!

Remélem hamar elmész dokihoz, biztos mások is fogják neked írni!

Üdv! 14 hkm és 21 hónapos kisfiú anyukája

2011. ápr. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmi esetre se használj gombaölöt míg a doki nem mondja biztosan. A terhesség alatt a folyások normálisak, nekem mint a niagar olyan volt.

Ezeket a vizsgálatokat az elsö alkalommal csinálta a doki vagy is nekem a 6-ik héten de a 6-10-ik hét körül mindenki ellátogat orvoshoz, aki megállapítja a terhesség tényét, majd megcsinálja ezeket a vizsgálatokat.


Aztán a következö vizsgálat a 12-14ik héten van. ekkor csinálnak genetikai ultrahangot és megnézik kifejlödtek-e a fö szervek a gyereknek, vérböl is genetikai betegségeket néznek. Aztán nálunk (külföld, eddig otthon is ugyan így folyik) a következö 20-ik héten van majd a 30-ik héten és a 37-ik héten. Igazából az elsö és a 12-ik heti a legonfotsabb, az azt követökön leginkább arra kiváncsiak hogy jó ütemben fejlödik a baba és milyen a fekvése késöbb.

2011. ápr. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Eddig nem is vizsgált meg az orvos? Ezt nem is értem. Különben a védőnődnek nincs igaza! Egy egészséges, normál terhesség ezektől a vizsgálatoktól nem fog kárt szenvedni. Az orvos ilyenkor óvatosabb, nem vadállatként vizsgál. Nekem most, a 4. terhességemkor pl. a 9. héten csinálták ezeket a vizsgálatokat. Az orvosom nagyon óvatos volt. Persze, mint minden nőgyógyászati vizsgálat, ez is kellemetlen, de az orvosoknak nem az a céljuk, hogy a hozzájuk menő kismama elvetéljen. Egyébként a Canestent tényleg használhatod orvosi utasítás nélkül is, ártani nem fogsz vele. Viszont én biztos elmennék a dokihoz, nézze meg, minden rendben van-e odabent.
2011. ápr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vizsgálatom 8hetesen volt,akkor volt uh meg rákszűrést is csinált!
2011. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Holnap este rendel a dokim, mindenképpen terveztem, hogy elmegyek hozzá, csak egy kis megnyugtatatás szerettem volna.

Hüvelyi és hasi ultrahangom volt eddig, azon kívül semmi más. Mondjuk rákszűrűsem tavaly augusztusban volt.

2011. ápr. 11. 10:27
 6/9 anonim ***** válasza:
A 7.héten megállapította a terhességet hüvelyi uh-al,vett kenetet,csinált rákszűrést,és azóta minden hónapban megnézi a méhszájat is,.A védőnőd butaságokat beszél,ne nagyon fogadd meg a tanácsait!
2011. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a 12. héten voltam a dokinál először. Akkor nem tudott kenetet venni, mert volt egy kis barnázásom, de a 16.héten bepótoltuk. Ne hallgass a védőnőre. Egyébként a doki mit mond? Ő nem mondta, hogy mikor menj hozzá vizsgálatra?
2011. ápr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A dokinak kb. 9 hetesen szóltam, azt mondta, hogy 12. hétig nem szoktak semmit adni, hacsak nem nagyon zavaró a dolog. Nagyon nem zavaró, most sem, a doki megnézte a vizeleteredményemet, azt mondta, hogy abban nem mutatkozik. De most már idegesít, nehogy gond legyen belőle.
2011. ápr. 12. 09:48
 9/9 anonim ***** válasza:
7 hetesen kúpot kaptam meg krémet gombára.Szerintem baromság,hogy nem adnak,miért ne adnának?Nem károsítja a magzatot.
2011. ápr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!