Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Na most mi legyen? A szonográf...

Na most mi legyen? A szonográfus a 12. hetin azt mondta, ha van orvosom a kövit már ő csinálja. De?

Figyelt kérdés
De a magánba meg azt mondták, hogy a kötelezőket a kórházban (ott ahol a 12. hetit is csinálták) kell végeztetni, így a 19 hetest majd a 30. hetit stb. Mert állításuk szerint a magán nem hivatalos, így nem fogadják el sehol. De az ottani szonográfus külön megkért, csak akkor jöjjek ide, ha nincs dokim. Akkor most hogy is van ez?
2011. márc. 1. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem magándokim volt, és csak 1x kellett a 18.heti genetikaira mennem a kórházba. A nődokim u.h-s is volt, elfogadták a vizsgálatát. Szerintem ez attól függ a dokid milyen "papírt" tud adni...
2011. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenhol másképpen működik. Szegeden magándokihoz járok, de a 12 hetes uh-t az sztk rendelésen csinálták, a 20 hetes uh-t a klinikán. A dokimhoz havonta megyek ultrahangra, mégis van kötelező "állami" vizsgálat, amin ha nem jelenek meg, nem kapok anyasági támogatást.

Szerintem menj el a kötelezőkre és mondd meg, hogy a magándokid oda küldött uh-ra. Kötelesek elvégezni a vizsgálatot.

2011. márc. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kötelező vizsgálatokra nekem is szakrendelésre kellett mennem, mert így be tudták írni a naplószámot is. Egyébként ugyanaz a doki csinálta, mert magán ill. szakrendeléseket is tart.
2011. márc. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem. Ha magánba jársz és fizetsz akkor miért nem csinálja meg az orvos az UH-ot? Sajnos ma az eü-ben ezt nem szeretik, mert magánba úgymond lenyúlják a pénzt, a munkát meg az állami szférára tolják. Ez így sajnos nem fer, viszont a beteggel meg labdáznak. Ha a magán doki esetleg beutalót ad azzal elvégeznék könnyebben a vizsgálatot. Amúgy gondolom a dokinak a vizsgálatokat végző kórházzal van szerződése, esetleg főállásban ott dolgozik? Akkor jelezd neki, hogy ezzel probléma volt.
2011. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten azért választottam a magándokimat, mert megcsinálja a 12. és 18-20.hetes UH-t is.

DE NEKI VAN PAPÍRJA RÓLA, HOGY EZEKET A VIZSGÁLATOKAT ELVÉGEZHETI!!!

Ugyanis nem minden nőgyógyásznak van jogosultsága elvégezni ezt a 2 UH-t. Nálunk a kórházban 8 nőgyógyász van, de csak kettő csinálhatja meg ezt a 2 UH-t. Az egyiket fogadtam meg dokimnak.

Tehát ha a magándokidnak van szonográfusi végzettsége, akkor megcsinálhatja és erről kell is adnia neked papírt, de ha nincs, akkor az SZTK-ba kell menned!

2011. márc. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is járok magándokihoz, de a kötelező UH-ra a kórházba kellett menni. Ott is az orvosom végezte el ezeket 3000 Ft volt alkalmanként.
2011. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Bocsi tegnap már nem voltam net közelben.

A helyzet: a kötelezőket a kórházban csinálják, de általában nincs bent orvos az ultrahangon csak a szonográfus. Nem járok magánba csak érdeklődtem, mert szerettem volna magánhoz járni, mivel nálunk nincs terhes ambulancia, csak a sürgősségi patológia, az uh a szonográfusokkal, a védőnő és a háziorvos.

2011. márc. 2. 10:49
 8/8 anonim ***** válasza:

09.23-as vagyok.

Ahogy olvasom tényleg kórház-orvosfüggő ez is.

Nálunk aki SZTK-ban csináltatja meg, akkor mindig ott van a szonográfus csaj is + a 2 doki közül valamelyik.

De privátban is megcsinálja, mint írtam (igaz 10000 Ft), és ott nagyon alapos; 45 percig vizsgál 2D-s és 4D-s UH-val is. Utána pedig kaptam egy A4-es lapot telenyomtatva mindenféle adattal.

20 hkm

2011. márc. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!