Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs fogadott orvosom?

Ha nincs fogadott orvosom?

Figyelt kérdés
2. terhességem. Lányommal (5 éves) volt fogadott orvosunk, de sztk-ba jártam hozzá. A mostani terhességemmel, ha nem fogadok orvost, attól a korházban "kinéznek"? Mert bárkivel beszélek, minden kismamának van vagy lesz fogadott orvosa. Én most nem tehetem meg, amit adnék a dokinak, azt a babára költöm. De ettől még nem kapok rosszabb ellátást, ugye?
2011. okt. 14. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt fogadott dokim, de a mellettem szülő csajnak nem volt. Több mint egy napig hagyták vajúdni, mire lett egy olyan doki ügyeletben, aki megindította a szülést nála. Lehet, hogy 2. babánál már nekünk sem lesz dokira való. Egy szülésznőre valót azért mindenképpen összegyűjtenék.
2011. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nekem volt fogadott dokim és ő csinálta az ultrahangokat (így alaposabb volt sokkal mint sztk rendszerbe) és ha kérdésem volt akkor azt neki tettem fel.Terhesgondozásra sztk-s alapon jártam és az éppen kifogott dokinál szültem. (ezzel nagyon szerencsém volt mert a 2 bunkó közül éppen egyik se dolgozott,de most tesónál nem kockáztatok megfogadom szülésre is a dokimat)

2011. okt. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
Nekem nem lesz fogadott dokim, sőt, akkor fognak először látni a kórházban. Nem vagyok ideges ez miatt, a gyerekemet el fogják látni, az, hogy velem hogy beszélnek, ahhoz meg majd úgy állok hozzá, ahogy ők hozzám. Ha olyanok lesznek, mint a nőidokim, már szerencsém van.
2011. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Első..nagyon rámijesztettél. Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Nem tudom, fogadjak-e? Most költözünk Pestre, és nem ismerem az orvosokat! :(
2011. okt. 14. 13:17
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értem, hogy miért baj, ha valaki vajúdik és nem akarják rögtön infúzióra kötni meg megcsászározni. Miért nem lehet kivárni, hátha a természet mégiscsak "ért hozzá" valamicskét. Én azt gondolom, hogy az emberek annyira elkényelmesedtek mára, hogy mindent azonnal akarnak és semmiért nem szeretnének egy picit sem megszenvedni.

A kérdésedre válaszolva, nekem nincs fogadott orvosom, nem is fogadok meg egyet sem, mert itt Debrecenben kb. 100.000 Ft egy szülés és abból én bőven berendezem a babaszobát. Az itteni SZTK-s rendelésen, tündériek, nagyon alaposak, a védőnőmmel sem volt soha gondom, amúgy meg nem is kell olyan sűrűn járni terhesgondozásra.

Ha bemész a kórházba, ott úgyis "kapsz" egy szülésznőt aki ezerszer többet ér mint egy orvos (igaz nem vág fel pénzért). Ha ő normális és segítségedre van, akkor inkább neki csináltass egy ajándékkosarat vagy adj neki kevés pénzt, még hálásabb is lesz. Az orvost meg minek is?

Ha meg úgy érzed, ha nem bánnak veled kellő tisztelettel és figyelemmel, nyisd ki a szád, ne hagyd magad.

Üdvözlettel: 20 h km

2011. okt. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
13.34 köszönöm szépen! Lányomat amikor szültem, 02.30-tól vajúdtam 12.15-kor szültem. Igen.. Igazad van, a doki áráért már kész a babaszoba. Jó ötlet az ajándékkosár, erre nem is gondoltam. Talán azért, mert mostanában mindenki pénz centrikus lett.. Köszi mindenkinek!
2011. okt. 14. 13:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, megint. Bocsánat, nem volt szándékomban megijeszteni!! Csak a tapasztalatomat írtam le. Nekem volt fogadott dokim,épp, hogy odaért a szülésre, konkrétan előtte 11 perccel ért be. Én továbbra is javaslok egy szülésznőt. Nagy segítség lehet. Nálam az volt!

Egyik válaszadónak. A hosszú vajúdás senkinek sem jó. Sem a babának, sem a mamának. Szegény, mire odakerült a sor, hogy akkor beindítják a szülést, teljesen elfáradt...

2011. okt. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt fogadott dokim, de teljesen meg voltam elégedve az orvosokkal. Sőt, jobb, hogy nem fogadtam, mert akin gondolkodtam, pont a szülésem előtt pár nappal törte el a kezét...:S :)


Én az éppen ügyeletben levő dokinál szültem. Nagyon figyelmes és kedves volt, sőt, amikor a párommal ott "ömlengtünk", hogy milyen édes a Babánk, a doki addig mosolyogva nézett minket vagy 10 percig, pedig sokan bunkónak tartják őt. Amikor pedig kitoltak, megsimogatta a vállam, és mondta, hogy nagyon ügyes voltam.


Egyetlen fillért sem fizettem a terhességem alatt orvosoknak, de nem is bántam meg, hogy nem fogadtam, nekem ez pont így volt jó.

2011. okt. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kinél akartál szülni Debrecenbe 100000-ért?Nekem is volt fogadott orvosom,de egy fillért nem kért,nehogy 100ezret.Az ajándékcsomagnak annyira örült.A nevét leírod?
2011. okt. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

semmi gond nincs ha nem lesz fogadott orvosod, én nem is értem ezt az egészet, annyira felfújják. Amennyiben megoldható,hogy a párod vagy más rokon ott legyen veled a vajúdásnál az + biztosíték.

Van kinek szólnod,hogy mennyen segítségért , intézkedjen stb..ha esetleg hanyag személyzetet fognál ki aznap mikor szülsz.


Nekünk abszolut nem lenne gond még magánklinikán is szülhetnék több millióért ,de mégsem fizetek még hálapénzt sem.

Bízom az emberekben hidd el mindenhol vannak kirívó rossz esetek, de alapvetően mindenhol nagyon jó, szakképzett, rendes emberek dolgoznak. Bízz bennük és nem kell senkinek sem extra pénzt dugdosni a zsebébe.

Sok sikert! :)

2011. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!