Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5. hetes terhesen milyen...

5. hetes terhesen milyen lázcsillapitót szedhetek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 3. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Én semmilyet se ajánlok. Légy szives a keresőbe üsd be a láz vagy influenza vagy hasonló szavakat, így gyorsabban infohoz jutsz.
2008. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Panadol szedhető.

Fontos hogy minél hamarabb csillapitsd a lázad ha van mert a lázas állapot nagyon sok fejlődési rendellenességet okozhat, sokkal többet mint 1 tabl. mellékhatása.

2008. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Algopirint semmiképp ne vegyél be, nekem is Panadolt ajánlottak.De próbáld meg a borogatás, ülőfürdőt.Jobbulást!
2008. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

A baratnom mondta amikor En voltam egy kicsit rosszabbul,es azt hittem lazas is vagyok,h EFFERALGAN-t vegyek a patikaban,alitolag recept nelkul kaphato es kismamak is szedhetik olyan fajdalom es lazcsillapito.

Nekem nem kellet,de O ezt szedte,ha fajt vmilye es lazas volt,neki is az orvosa ajanlota.

10 hetes kismama

2008. febr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A veszélyes szerek az ibuprofent, aszpirint, valamint a nem szteroid gyulladásgátlókat (NSAID) tartalmazó szerek. Nem kell tartani a paracetamolt tartalmazó gyógyszerektől. Ezek ugyan szintén gátolják a prosztagladin termelést, azonban nem az egész szervezetre hatnak, hanem csak a központi idegrendszerre, így ezeknél nem mutatták ki a káros hatást.

Egyetlen antibiotikum és egyetlen lázcsillapító sem magzatkárosító, a magas láz viszont IGEN! Ezért bármilyen gyógyszert bevehet, amivel 38,5 C alá tudja süllyeszteni a hőmérsékletet. A legcélszerűbb, ha az antibiotikumot a diagnózistól függően a családorvosa írja fel.

A magzat későbbi élete során a tartósan magas anyai láz értelmi és mozgászavarokat, tanulási nehézséget, viselkedészavarokat okozhat. Ezért antibiotikum, lázcsillapító terhes nőtől való megtagadása ma már műhibának minősülhet!

2008. febr. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindnkinek!!! :) megnyugodttam és okosabb lettem :)!!!! köszönöm
2008. febr. 3. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő tájékoztatás kedvéért, és természetesen az anyai láz által esetlegesen okozott magzati ártalom és a gyógyszerártalom elkerülésére összefoglalva a következő javaslatot fogalmaznám meg:


1. Felső légúti hurut (torokgyulladás, mandulagyulladás, orrmelléküreg-gyulladás, középfül-gyulladás kezelését kezdje penicillinnel (pl. amoxicillin), penicillin-allergia vagy nem kellő siker esetén makrolidek (azithromycin, erythromycin) adandók. A makrolidek csoportjába tartozó clarithromycin sem bizonyult emberben veszélyesnek, csak állatkísérletek során, amiért az amerikai Food and Drug Administration nem tekinti elsőként választandó gyógyszernek.

2. Alsó légúti hurut (hörghurut, tüdőgyulladás) esetén, gondolva a sejtfallal nem rendelkező, sejten belül élősködő, úgynevezett atípusos kórokozók szerepére, azithromycint tartjuk az elsőként választandó gyógyszernek az Amerika Mellkas Társaság ajánlása alapján. Ha felmerül rezisztens Streptococcus pneumoniae fertőzés lehetősége, azithromycint cefuroximmal kombinálva érdemes adni terhesség esetén.

3. Húgyúti fertőzések esetében, elsőként, a penicillin szintetikus származékait, a kefalosporinokat javasoljuk (cefalexin, cefuroxim, stb.), mert nem mérgezőek és hatékonyak a vizeletfertőzést okozó bélbaktériumokkal szemben.

4. A flurokinolonokat (ciprofloxacin, moxifloxaxin, sparfloxacin, levofloxacin, stb.) állatkísérletek és a nem kellő terhességi tapasztalatok alapján nem tartjuk célszerűnek, mert kutyákban csont-porc rendellenességeket okoztak.

5. Lázcsillapítók között magzatkárosító gyógyszer nincs, legfeljebb az anya egyéni toleranciája határozza meg, hogy szalicil-származékokat vagy más gyógyszereket szed. A testhőmérséklet normalizálására a lehűlő ülőfürdő, egésztest-borogatás is javasolható. A lázat mindenképp le kell vinni, méghozzá a lehető legrövidebb idő alatt!!!


Sajnos, 1961 óta a "magzatnak semmi sem árt" időszakot felváltotta a "magzatnak minden árt" paradigma érája. Sajnos az orvosi gyakorlat ezekben a kérdésekben ma még sokszor 1975 előtt jár. Félő, hogy sok várva-várt gyermek nem született meg, vagy jött világra amúgy elkerülhető rendellenességgel, betegen. Mindez nem lenne ekkora gond, ha az orvos, akinek ez nem szakterülete, kikérné a genetikai tanácsadók véleményét.

2008. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Az algopyrin nem árt, sok orvos csak azt javasolja, a paracetamolt tiltja!
2010. jún. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!