Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7hetes vagyok. Lázra milyen...

7hetes vagyok. Lázra milyen gyógyszert szedhetek? Egyáltalán ilyenkor lehet valami lázcsillapítót bevenni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet és kell is! A láz károsíthatja a babát. Persze a láz mértéke sem mindegy.

"Miért veszélyes a láz terhesség alatt? Vetélést okozhat-e (és miért) vagy lehet magzatkárosító hatása is? Milyen magas láz vagy hőemelkedés esetén kell valóban aggódni, és a terhesség melyik időszakában?

Válasz:

Terhességben a láz valóban okozhat vetélést. Magzatkárosító hatása elsősorban a láz okául szolgáló, rendszerint fertőző betegségnek lehet (sarkos példa a rubeola vírus). Mivel a terhesség normálisan is kis hőemelkedéssel jár (terhességi jel, ha a vérzés elmarad és a hőmérséklet tartósann 37 fölött van), a valódi láznak a 38 fok és azt meghaladó hőmérsékletet tekintjük. Ezt mindenképpen csillapítani kell, természetesen az okát fel kell deríteni és célzottan kezelni. Lázcsillapításra a terhesség bármely szakában az Aspyrin és az Algopyrin is megengedett; paracetamol tartalmú szerek nem! (a legtöbb reklámozott láz és fájdalomcsillapítóban ez a hatóanyag!)

Lázas állapotot okozhatnak a feltétlen kezelendő vese és húgyúti fertőzések és nagyon súlyos, ha megrepedő magzatburoknál következik be fertőzés miatt láz.

Dr. Nagy László"

2010. jan. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszát.
2010. jan. 13. 09:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha ez segít, nekem a nőgyógyászom a Rubhopent ajánlotta amikor beteg voltam 6 hetesen. De csak akkor vedd be ha lázas van, szerintem hőemelkedésre ne!
2010. jan. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hideg borogatás, fürdő, hogy ne menjen fel 38 fok fölé. Ha magasabb lenne, szerintem az orvosnak szólj mindenképpen, hogy terhes vagy és az ő általa adott lázcsillapítót vedd be.

Én 8 hetesen voltam lázas, az ügyeletet hívtam fel telefonon,hogy mit kell tenni.

2010. jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem Panadolt ajánlott a nőgyógyászom és a gyógyszertáros is.
2010. jan. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a dokim+védőnőm csak és kizárólag a Panadolt javasolták.
2010. jan. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha terhes vagy és lázas is, ne Te gyógyítsd magad!!! Irány az orvos, vagy az ügyelet! Ami jó az egyiknek, azt nem biztos, hogy szabad a másiknak, nem vagyunk egyformák!
2010. jan. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!