Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A volt exemmel négy év alatt...

A volt exemmel négy év alatt nem jött össze a baba, majd döntöttem lazítok nem kell komoly kapcsolat. Barátnőm 18 éves fiával (én 30) összejöttem és terhes lettem.4 hetes vagyok. A fiú még nem tudja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretném ezt a babát... De a fiúnak még tanulnia kell jövőre érettségizik, utána fősulira szeretne menni. Hogy mondjam meg neki hogy terhes vagyok? Az anyukája a legjobb barátnőm, minden héten találkozunk.

Bejelentett munkahelyem nincsen. Alanyi jogon mennyi pénz jár?


2009. febr. 19. 07:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Húha!Ez igen!A babához GRATULÁLOK!Kérdés az,hogy menni fog-e egyedül,gyesből(25000 ft+családi p.12000ft).Szüleidnél laksz?Támogatnak?Nekik ugye elmondod?Én elmondanám az illetékeseknek és kifundálnánk vmi jót együtt!A srácnak elmagyaráznám,hogy tanuljon,nem erőltetnék rá egy gyereket.Őszinte legyél vele(+barátnőddel)!Boldog babavárást!
2009. febr. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem védekeztetek? Amúgy mindenkinek mondd meg: a fiúnak is és az anyjának is; joguk van tudni!!!! De ne csodálkozz, ha esetleg nem törnek ki örömujjongásban! Te pedig örülj a pici babádnak, gondolom régóta szerettél volna (ahogy írtad is), csak esetleg nem ilyen körülmények között!!! Jó egészséget kívánok!
2009. febr. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Na látod érdemes volt váltani. Gondolom sokáig azt hitted, hogy veled van a baj amiért nem jött össze a baba és most meg itt van :) Gratulálok! Ha ennyire szeretted volna már rég a babát akkor semmi képen ne vetesd el, nem számít, hogy az apja még csak 18 és tanulnia kell stb stb. A gyereket amúgy is mindig a NŐ VÁLLALJA, még egy jól működő házasságban sem lehet előre tudni, hogy mi lesz 2-3 vagy 10 év múlva. Mond el a fiúnak és az anyjának, hogy mi a helyzet. Ha az apa kötelességének fogja érezni akkor úgyis támogatni fogja a gyerekét ha meg nem akkor felesleges aggódni ezen. A barátnőd is felnőtt nő, ha elmondod neki, hogy mi újság akkor biztos meg fogja érteni. Mondjuk benne van a pakliban, hogy "félteni fogja tőled" a kis fiát... De ha eddig nem féltette most már mit akar... Ne törődj vele ha nem jól fogadják a hírt, neked most saját magaddal és a kisbabáddal kell foglalkoznod, akit már régóta vártál. Sajnos alanyi jogon csak a gyest és a családi pótlékot kaphatod a babára (kb 37 ezer Ft) De a gyerek apjának is kötelessége támogatni. Remélem nem lesz ebből probléma.

Minden jót kívánok neked! Szép baba várást! És még 1x gratula a kis bébihez :)

2009. febr. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz a helyzeted, de a babát szerintem is tartsd meg. Egy gyereket még egyedul is képes leszel felnevelni. Sokkal nehezebb a helyzet a barátnovel meg a fiúval. A barátnod nem biztos hogy jól fogja fogadni a hírt a fiúval kapcsolatba pedig azt kell megértened hogy még fiatal szórakozásra vágyik és még elotte a fosuli is még évekbe telik míg igazán érett lesz a feladathoz ahhoz hogy apja legyen a gyermeketeknek. Sok szerencsét és kitartást kívánok.
2009. febr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
babát megtartanám de a helyzet miatt hallgatnék az illetékeseknek. két életet nem kell tönkretenni te meg örülj a manónak. Találhatsz még pasit akivel megöregedsz:-)
2009. febr. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

hűha!


a barátnőd tudja????


Én nem repesnék az örömtől már atól kiakadtam volna ha megtudom hogy a legjobb barátnőm és a fia...

A babát tartsd meg de ne szólj senkinek róla hogy ki az apa elvesztheted a barátnődet is.

2009. febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Gratula a babához!Azt hiszem,én önző lennék a helyedben és mindenképpen megtartanám a babát.Gondolom nem kapcsolatban vagytok a sráccal,hanem csak alkalmi dolog volt és nem hinném,hogy 18 évesen vágyna a következményekre.Ha elmondod,elég valószínű,hogy elveszíted a barátnődet, a srácról nem is beszélve,mert gondolom még nem akarja lekötni magát,bár vannak pasik,akik érettebbek a koruknál.Ha viszont úgy döntesz,hogy nem mondod el nekik,ami persze olyan szempontból nem tisztességes,hogy joguk lenne tudni,akkor meg esetleg azt mondod,valaki más az apja és továbbra is melletted lehet a barátnőd sőt a fia is úgy,ahogy eddig.Vagy esetleg elmondhatod csak az apának,hogy ez történt,de nem akarod lekötni és nem vársz tőle semmit,amit ő nem akar és közösen is dönthettek úgy,hogy nem mondjátok el a barátnődnek,hogy ki az apa.Szóval lehetőségek vannak,de bonyolult a helyzet.Ráadásul szerintem nem sokan értenének meg téged,mert azt mondanák,30 évesen neked kellene több eszednek lenni.Szerinted hogy fogadnák a hírt?Majd írd meg,hogy szerinted mi lenne a megoldás,kíváncsiak vagyunk.Egyébként van valaki,aki tudna segíteni?Esetleg a szüleid?Kire számíthatsz?
2009. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zseska ***** válasza:
100%
Szia. Pocsék helyzet!!! Én szintén 30 vagyok,és fogalmam nincs,mit tennék a helyedben! Semmit nem írtál arról,hogy a barátnőd tudja e mi volt kicsi fiacskájával köztetek...? Hogy kapcsolat e ez,vagy csak "összejártok" a sráccal? Azt sem írtad,van e aki támogasson,milyen anyagi helyzetben vagy,van e lakás,vagy albérlet... Ne haragudj,ezek nem is tartoznak ránk,nem is kell rá válaszolni,csak magadban gondold át! Fogom a fejem,soraidat olvasva! :S Lehet,hogy utálatosan fog hangzani,és sokan szemétnek tartanak majd amiatt,amiket írok! Mérlegelned kell!!! Először is,ha megtartanád,gondolj bele,el tudod majd látni mindennel,amivel szeretnéd? Hogyan? Egyedül,munka nélkül? 40-50 ezer forintból? Gondolom,ha a melóhelyeden megtudják,nem fognak sok támogatást nyújtani... :( Az apával,most ne is törődjünk. Nem vagyok benne biztos,hogy számíthatnál egy iskolás srácra,aki még önmagát sem tudja fenn tartani,mivel nem keresőképes,ha suliba jár... Az anyját meg,nem hiszem,hogy pluszba lehetne ilyennel terhelni! Iszonyatos helyzet ez! :( Szurkolok neked!!! Eleve a vizsgálatok,ami szerintem szükséges,egy rakás pénzbe kerül,nem beszélve a babázáshoz való holmikról,mégha használtan veszed is... Én kb 4-5 hetes terhes vagyok,és még nekem sincs fogalmam se,csak sejtésem ezekről a dolgokról,de nem lesz könnyű nekem sem,pedig nekem van párom,és szerettük volna a babukánkat. Persze,van olyan barátnőm,aki meg tudta csinálni apa nélkül,csodálom is érte,ő tuti egy túlélő,mivel se munkahelye,se semmije!!! Sajnos,úgy látom,te is csak magadra számíthatsz,ha megtartod,készülj fel nem lesz könnyű! Ne utálj azért,amiket leírtam,de itt azért egy életről van szó,sőt! Többről is! Mi lesz,ha megszülöd,és nem áll melletted senki? MIkor mennél dolgozni,hogy jobb életetek legyen,és nem tudod hova tenni? Mellesleg,egy gyermekes nőt nehezen alkalmaznak,pont emiatt,mert mindig van valami ami "beeshet",pl,Isten ne adja,beteg a pici,vagy menni kell érte a bölcsibe,és neked pont nem olyan a munkaidőbeosztásod,stb stb... Gondold át ezeket,nagyon nehéz helyzetben vagy! :( Nem gyötörlek tovább,és még egyszer bocsánatot kérek a leírtakért,nem bántani akarlak,csak leírtam a gondolataimat. Az,hogy én mit tennék a helyedben,teljesen mindegy,itt nem másra kell hallgatni,a te életed,csak te dönthetsz felőle! Kívánok szerencsés döntést! :)
2009. febr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A barátnőm természetesen nem tudja hogy a fiával összebújtunk néha.... Anyukám is nyugdíjas, de viszonylag jó pénzt kap (110) de sajnos a tüdejében van daganat.....
2009. febr. 19. 17:51
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

A "volt exeddel"? :D Ezek szerint exed is csak volt :D:D:D

Egyébként a helyedben elbújdosnék szégyenemben...bocs

2010. márc. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!