Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként lehet jógázni,...

Kismamaként lehet jógázni, vagy kimondottan kismamajógára lehet csak járni? Vidéken lakom és itt csak sima jóga órák vannak.

Figyelt kérdés
2009. febr. 19. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azokat a gyakorlatokat amik nem esnének jól hagyd ki és kész. De nem hinném hogy egyébként ártana. Fejen állást azért ne csinálj. Biztos jobb lenne persze a kismama jóga de szerintem ha már egy ideje csinálod te is tudod melyek azok a gyakorlatok amik nem olyan megeroltetok.
2009. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Én is jógáztam aktívan terhesség előtt, de anyósom mondta (aki kb.30 éve jógázik), hogy nagyon sok gyakorlat alhasi vérbőséget, és ezáltal vetélést okozhat. Persze azért nem kell teljesen abbahagyni, csak óvatosabban csináld, minden gyakorlatot kevesebbszer, és ha valami kicsit is fájdalmat okoz, azonnal hagyd abba. Én a 12. hétig teljesen hanyagoltam a jógát, azóta viszont rendszeresen csinálom, persze sokkal kevesebb féle gyakorlatot, sokkal rövidebb ideig. Szerintem nyugodtan csináld. Viszont ha már jártál, akkor nem muszáj sehova menned, otthon, egyedül is csinálhatod, és akkor a saját ritmusodban tudod végezni a gyakorlatokat.

Remélem segítettem. Jó babavárást!

35 hetes kismami

2009. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!