Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ba van gyulladva a bölcsességf...

Ba van gyulladva a bölcsességfogam, mit tegyek? 2O h km

Figyelt kérdés
Be szokott gyulladni néha, voltam már régebben orvosnál is ezzel, de nem igazán tudott mit csinálni akkor se, most ezért nem megyek.
2011. márc. 10. 09:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Menjél el a fogdokihoz, mert nem tesz jót a pocaklakónak a gyulladás! Nekem se csinált semmit, csak felírt egy öblögetőt és utána pár nap múlva visszahívott, hogy lement-e a gyulladás!

Amúgy nekem meg jövő héten fogják ki műteni a bölcsesség fogamat:)!

Üdv egy 1 éves Kisfiú és egy 3 éves Kislány Anyukája!

2011. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
menj el fogorvoshoz, ha nagyon gázos a helyzet, lehet, hogy kihúzzák. kaphatsz érzéstelenitőt - sokan ezt szokták kérdezni, azért irom le külön
2011. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Amíg be van gyulladva, addig nem tudják kihúzni, mert nem szabad. És ráadásul az érzéstelenítő sem hat olyankor, azon a helyen, tehát nem lenne a legjobb élmény...


Viszont az igaz, hogy a gyulladás nem jó sem neked, sem a babának, azt meg kell szüntetni. Ha vészes, akkor antibiotikummal, ha nem akkor máshogy, aztán pedig minél előbb kihúzni/kiműteni!

A gyulladásból nagyon sok komolyabb probléma lehet, ez jobb lenne megelőzni, pláne terhesen!


Fog. asszisztens

2011. márc. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, de múltkor a klinikán se csináltak semmit, se antibiotikum, se húzás, se öblögető, semmi. Pedig akkor nem voltam terhes és jobban be volt gyulladva. Köszi nektek a választ!
2011. márc. 10. 10:15
 5/18 A kérdező kommentje:
3. mit értesz máshogy alatt? Öblögessek?
2011. márc. 10. 10:16
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia. Én is Kismama vagyok(17h),ugyan nekem nem volt begyulladva,de elég ramaty állapotban volt.Tegnap kihúzta a dokim,és jövő héten sajnos a másik bölcsességfogamat is ki kell szedni. Nekem 2perc sem volt én kint is volt:) Pedig féltem. Egyébként ha be van gyulladva nekem anno azt mondták a langyos sós vízzel való öblögetés az nagyon jó rá,leviszi a gyulladást. Én a helyedben elmennék,mert lehet ki kell szedni.

Üdv

2011. márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Kiszedetni biztos nem engedem terhesség alatt, de meggyőztetek, elmegyek dokihoz. Köszi neked is!!
2011. márc. 10. 10:36
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia! Én sem akartam kiszedetni a bölcsességfogamat, még orvoshoz is alig tudtam rávenni magam, hogy elmenjek. De mikor telefonon felhívtam és mondtam neki, hogy kettétört és már be van gyulladva, akkor azt mondta, hogy soron kívül, még aznap este fogad, csak menjek, mert ezzel nem szabad játszani, árthat a babának!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úgyhogy én majdnem besz@rtam, úgy féltem, de elmentem. Még azt sem éreztem, hogy 3 helyre beadta az injekciót, annyira ügyes volt! A húzás kb. 1 perc volt. Én 13 hetes voltam akkor.

Amúgy a 20.hét (középidő) a legjobb mindenfajta fogászati ellátásra. Ezt is a dokim mondta!

Szóval én nem halogatnám a húzást, csak azért mert Te nem akarod. Vagy lehet, hogy félreértettelek és annyira be van gyulladva, hogy nem lehet húzni? De akkor meg kezelni kellett volna már a gyulladást és utána kihúzni.

2011. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!! Nem félelemből nem akarom húzatni, hanem mert terhesen nem tesz jót az injekció meg semmi.


Elmentem, de lehet, jobb lett volna nem menni :-( Az orvos le se sz.rta a gyulladást, megnézte, terhességi szűrés, nincs lyukas fog, kész. Pedig azzal kezdtem, h be van gyulladva.. Aztán másodszori rákérdezésre odabökte, h akkor öblögessek.

Erős a gyanúm, h kezet sem mos a betegek között..

2011. márc. 10. 12:00
 10/18 anonim ***** válasza:
Lysterine, vagy bármilyen szájvíz megteszi szerintem,és tényleg helyre hozza, kb 2-3 nap alatt.
2011. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!