Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vihetek a kórházba cumit és...

Vihetek a kórházba cumit és cumisüveget? A SOTE II. sterilizálnak? Vigyek magammal sterilizáló folyadékot?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

van egy ősi mikoro, abba van egy mikros streilizáló szett, fent a privát egyágyashoz nincs külön, le kell járni, nagyon bunkók a nővérek és a csecsemősök, én vinnék a helyedbe, hogy ne kelljen más segítségére szorulni.

cumit, cumisüveget mindek akarsz vinni, inkább szoptass, tápszert úgysem adnak, csak három-négy nap múlva, előtte marad a cukros víz, amit "kincstári" üvegben szolgálnak fel, és a tápszerhez is adnak üveget, ha még nincs tej, jobb így, mert nem kell pepecselni, én csak a mellszívóhoz vittem egy cumisüveget és a bimbóvédőmet, ezeket próbáltam sterilizálni...

állítólag fizetni kell a személyzetnek és akkor mindenben segítenek a nővérek és a csecsemősök, ha nem, akkor kőbunkók...

2009. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod , nem biztató dolgokat írtál, de ez nem a Te hibád.
2009. febr. 21. 21:06
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Én is itt szültem,nem fizettem a csecsemősöknek nővéreknek és velem normálisak voltak.Én nem vittem semmi ilyesmit,sőt még a mellszívót is ott vettem meg,mert kétfélét ki lehetett próbálni,és a csecsemős megmutatta,hogy hogyan kell sterilizálni,hogy otthon már ne kelljen!Én csak szoptattam a babámat és így 3.napra be is indult a tejem.
2009. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok!Ne vigyél folyadékot,mert desztillált vízzel működik a sterilizáló,és azt adnak!
2009. febr. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. febr. 21. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Én egy hetet feküdtem bent. Kb. 5x próbáltam adni pénzt a nővéreknek. Egyik sem fogadta el...Volt két nővérke-emlékszem az egyik szép piros körmökkel rendelkezett-nah nekik egy kicsit degradált a munka.De nagyrészt kedvesek voltak.Fontos, hogy te is hogy állsz hozzájuk-de ez általában mindenhol így van-...
2009. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

Vigyél cumisüveget! Ha nincs tejed (mint ahogy nekem sem volt), mást nem tudsz adni, csak a cukros víz marad. Amit ők adnak tényleg "kincstári", értsd úgy, h kb 30 éves üvegcse, rajta egy latex ujjal, ömlik belőle a cucc! Én adtam a gyereknek folyadékot, h ne sárguljon be (nem is sárgult), de még jó, h vittem cumisüveget, mert a "kincstárit" az arca felé közelítettem, és szegény babámnak a nyakába folyt a ragacsos lé!!!

Amúgy a szoptatós kedves, nekem a saját mellszívómat is sterilizálta, a csecsemősök is rendesek, meg jók is (szakmailag).

Viszont tápot a 4. napon kaptunk csak, addig hagytak próbálkozni. (még éjjel is a szopis szobában ücsörögtem alvás helyett, h kicsikarjak vmit a mellemből, de hiába)

Az 1. napját szinte teljesen átaludta a lányom, a 2. nap estéjén már éhes volt, üvöltött, de nem volt mit szopjon. Egész éjjel és a rákövetkező éjszakán is próbálkoztam fejni (a csecsemősök segítenek, meg a szoptatásban is, kérdezz tőlük bátran, nem bánod meg), de nem ment. A 3. napot átbőgte. A 4. napon egész nap aludt, nem lehetett felébreszteni.

Estére végre jött egy szakember, már vízzel locsolta a pici arcát, de nem kelt fel! Azt mondták, h azért alszik, mert belefáradt, h éhes és nem kap enni. Azért alszik, h ne érezze az éhséget. És hogy AZONNAL fel kell ébresztenünk vhogy! Aztán megkérdezték, h kértem-e tápszert v vki felajánlotta-e ezt a lehetőséget. Mondtam, h nem (hiszen mindenáron szoptatni akartam!). Akkor azonnal intézkedni kezdett és hamarosan kaptunk tápszert! A gyerek álmában kezdett enni (úgy falt, mint még soha-azóta sem), majd végre felébredt.

Nagyon megdicsértek, ha adtam a kicsinek cukros vizet, mert így nem sárgult be. Azt mondták, ennél helyesebben nem cselekedhettem volna.

Ezt azért írtam le, h lásd, jobb, ha felkészülsz cumisüvegből.(biztos, ami biztos alapon, bár kívánom, h legyen tejed!)

És bimbóvédőt is vigyél, ha úgy látod, h szükséges!

És legfőképpen: NE FÉLJ KÉRDEZNI TŐLÜK! Nagyon rendesek és szívesen segítenek!

2009. febr. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon kedves vagy. Már csak 2 hetem van hátra!
2009. febr. 22. 07:35
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

07:22-es vagyok.

Akkor sok sikert kívánok és rengeteg türelmet az elkövetkezendő napokra/hetekre, tudom, milyen ilyenkor tűkön ülni! :)

Aztán a továbbiakra is kívánok sok türelmet (kelleni fog)! :))

Könnyű szülést, jó egészséget, boldog babázást!

Ha bmi egyéb kérdésed van, nyugodtan írd meg, 4 hónapja szültem ott!

2009. febr. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. febr. 22. 07:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!