Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz AFP eredmény? Hasonló...

Rossz AFP eredmény? Hasonló értékek?

Figyelt kérdés

Ma kaptam kézhez az AFP-t, és a 21-triszómia pozitív lett :-(. Idézem: A mért szérum alkotók koncentrációinak együttes elosztása, és az anya életkorának figyelembe vételével a 21-triszómia számított kockázata 1/112,pozitív.

AFP: 0.45, HCG: 1.05, SP1: 2.25 PAPP-A: 1.45.

Holnap megyek UH-ra. Nagyon ideges vagyok! Félek! 22 éves vagyok, van egy egészséges 2 éves kisfiam.


2011. márc. 16. 14:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

ezen még ne görcsölj! Annyit jelent ez az egész, hogy 112 ilyen adatokkal rendelkező esetben 1-szer volt valóban beteg a gyerek. Azt hiszem 200-250nél van a határ, ami felett "pozitívnak" mondják az esélyét, hogy baj van.

Majd az ultrahangon kiderül, hogy mi van

Valószínűleg semmi baja

2011. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Remélem nem lesz semmi baj. Drukkolok!
2011. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon bízok benne, csak addig meg kéne egy kicsit nyugodnom. Szegény pici a hasamban úgy rugdos, érzi a feszültséget.
2011. márc. 16. 15:12
 4/15 anonim ***** válasza:

Nekem mégrosszabb lett, 1:35 down kórra. Megjártam lelkileg a poklok-poklát.

Uh, magzatvíz vétel(itt nem igazolódott a kromoszóma rendellenesség), 1 hónapig rettegtem a rossz hírtől, de szerencsére megszületett a kislányom, és egészségesnek tűnik.

Igaz én most leszek 35 éves. Uh-on nem láttak bajt, mégis javasolták az amniocentézist.

afp-m nekem is pont 0,45 volt

Azt olvastam, mert akkor utánaolvastam, hogyha alacsony az afp és hozzá magas a hcg, ami neked nem magas, 2,5 feletti érték magas, akkor valószínű, hogy baj van.

Nem hiszem, hogy most megnyugtattalak, nem is hiszem, hogy megtudlak, azt döntsd el, hogy bevállalod -e a magzatvíz vételt.

Nekem is van egy 2 éves kisfiam.

Drukkolok mindenképp

Majd írsz?

2011. márc. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
A hcg akkor nekem sem magas igaz? Írok persze, amúgy Debrecenbe járok vizsgálatokra.
2011. márc. 16. 15:19
 6/15 anonim ***** válasza:
Megint én. A medián vagy milyen érték az 1. Szóval neked a hcg-d tökéletes értékű.
2011. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2011. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

az orvosom szerint ez egy nagyon elavult vizsálat, sokkal inkább lehet hinni a kombinált tesztnek, nálunk a kórházban ingyen megcsinálták. én elmennék a helyedben egy genetikai uh-ra, csak megnyugtatásképp. [link]

Sztem nem lesz semmi baj!

2011. márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek tarkóredőből és kombinált tesztből jött ki pozitív, de nem annyi,mint neked, hanem 1:5.

Vettek mintát lepényből és egészséges a baba. Amnio lesz neked és kiderül, de vsz nincs baj, 1:122 nagyon kicsi esély.

2011. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én mindenképp csináltatnék amniót.a saját megynyugatásod érdekében is.Nekem csak a tarkóredő volt vastag (3mm),szív uh-ot tanácsoltak csak.minden rendben volt,és egészséges is lett a kislányom,de a terhességet végig paráztam,rémálmaim voltak.most ismét terhes vagyok,igaz még csak 8 hetes,de a choriont mindenképp megcsináltatom( 35 vagyok).azért remélem minden rendben lesz nálatok!majd írj,mi volt!
2011. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!