Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy probléma, ha nem járok...

Porcukormókus kérdése:

Nagy probléma, ha nem járok szülésfelkészítő tanfolyamra?

Figyelt kérdés
Még azt sem tudtam eldönteni, hogy melyik kórházat válasszam (sote2 vagy a tétényi úti), nemhogy hova járjak tanfolyamra, pedig már 27hetes kismami vagyok.
2011. márc. 16. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem nagy probléma. Régen nem is voltak ilyen tanfolyamok,mégis megszülettek a babák.

De ezeken a tanfolyamokon hallottak sok segítséget nyújthatnak a szülés során.

2011. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én jártam, de a legnagyobb előnynek azt tartottam belőle, hogy be tudtam menni szülőszoba látogatásra. Egyébként én is az általad említett két kórház között vaciláltam, de a dokim a SOTE II-n van, így oda mentem. Nem bántam meg.

Nagy segítségnek tűnt szülés előtt az a sok okosság, amit mondtak a felkészítőn-fájdalom csillapítás, légzéstechnikák a szülés különböző fázisaiban, stb-persze mire oda került a sor ezek csak távoli emlékek voltak, és szinte semmit nem tudtam megvalósítani, amit elméletben tudtam. Ettől még persze megszületett minden féle probléma nélkül a kislányom.

Szóval ha szülésfelkészítőre nem is mész, de ha már tudod, hogy melyik kórházba szeretnél szülni, akkor a szülőszobát érdemes megnézni, hogy tudja az ember mire számítson.

További szép baba várást és könnyű szülést!

2011. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én nem voltam, mégis szuperül szültem egy egészséges fiút
2011. márc. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2gyerek után: elsőre rákészültem, ugyan tanfolyam nélkül.

másodjára az első tapasztalatanyagát ki is dobhattam.

Az egyik szadi a másik nem...

"felesleges". A szülésre hiába készülsz rá, hogy neked az a szülésed milyen lesz csak ott élesben tudod.

Gyakorlod a légzést, aztán ha csak fejhangon bírsz visítani?

Kitartást, szép és könnyű szülést.

2011. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nem

(gyerke nem maradt még bent)

2 nagy gyereket szültem, mindenféle rákészülés nélkül a Margit kórházban.

2011. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam, és nem is éreztem hiányát. A szülésznő meg a doki tudta, mit kell csinálni, nekik többedik szülés volt :-) és időben elmondták félmondatban, hogy mi az ábra.

A szülőszobát sem láttam előtte, nem hiányzott a helyismeret sem...

A neten nézegettem dolgokat, meg barátnők elmondták tapasztalataikat, de egész más volt átélni.

2011. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy probléma, de jól jöhetnek az ott hallottak a későbbiekben. Én jártam, és bár a végén császáros lettem sajnos, mégis úgy gondolom, hogy többet tudtam, felkészültebb voltam és ezáltal magabiztosabb lettem.
2011. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem nagy probléma anélkül is megszületik a baba.

Én sem jártam és mégis két egészséges nagy fiút szültem.

2011. márc. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem árt elmenni,mert arra a kórházra vonatkozó dolgokat mondják el,amelyikbe mész,így tudni fogod,mit vigyél magaddal a szülésre,mit a babának (nekünk pl.kell vinni a ruhán kívül mindent),milyen lehetőségek vannak pl.fájdalomcsillapítás terén,és a szülésznőket is meg lehet ismerni személyesen.Lehet kérdezni,ha kíváncsi vagy valamire,és tényleg nem fél annyira az ember,ha tud bizonyos dolgokat,mit miért,és hogy csinálnak.

Jó,ha tudod,milyen papírok kellenek,és azt hol lehet intézni (pl.apasági,vagy milyen régi lehet a házassági a.k-vi kivonat).

Nálunk havonta csak egyszer van,és igazán nem sok az a másfél óra havonta.Nekem megért ennyit.

2011. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!