Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség korai szakasza és...

Terhesség korai szakasza és bárányhimlő?

Figyelt kérdés
A kisebbik gyermekem úgy néz ki bárányhimlős.Én meg úgy néz ki babás vagyok.Átestem már a bárányhimlőn.Lehet baj?
2009. febr. 22. 07:48
 1/5 anonim ***** válasza:
az első 3 hónapban veszélyes lehet. Beszélj orvossal, de a rózsahimlő kifejezettem nem jó az első 12 hétben.
2009. febr. 22. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A terhesség alatt kerülni kell a fertőző betegeket. De ez a te esetedben nem igazán oldható meg, hiszen a gyermeked beteg. Szerintem nem lehet baj ha már átestél ezen a betegségen, de azért jobb ha rákérdezel az orvosnál is.

Kellemes baba várást!

2009. febr. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia. én az elso trimeszterben kaptam el a baranyhimlot, es semmilyen veszellyel nincs a magzatra nezve, csak a magas laz veszelyes. a rozsahimlo van hatassal a magzatra.de ha mar voltal, akkor mar nem kapod el meg 1x.

Udv.15 hetes

2009. febr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha voltál bárányhimlős akkor nem jelent gondot.

Én nem voltam, és mikor terhes lettem, kisfiamat bekelett oltatni ellene, nehogy elkapja, és én tőle. Nem érettem annyira, hogy miért volt olyan fontos szurkálni a kicsimet, mert annak ellenére én bárhol elkaphattam volna, főleg, hogy oviba is mindennap én hordom. Ráadásul nemtud rajta átesni a fiacskám,és 15éves korába is bekell majd oltani...

2009. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem mielőbb beszélj orvossal! Saját példámból okulva. Nem akarok megrémiszteni senkit!

Nálunk a következő történt röviden: szeptemberben közös 2 nap párommal és anyóssal. Anyós övsömörös (varicella= bárányhimlő felnőttkorban). Két hónappal később teherbe estem. TORCH vizsgálatnál Rubeola teszt poz. Diagn:friss fertőzés. Oka nincs, nem tudják. Születéskor kiderült, a babámnak nincs egyik fülkagylója, hallójárata sem. Szakemberek azt állítják (többen egybehangzóan), hogy a vírust (átestem én is) átvettem és tünetmentes hordozóvá váltam. Az idegvégződésekben letárolódott és ezt okozta. A dolog pikantériája az, hogy azóta már a TORCH mellé varicella-szűrést is végeznek.

Még egyszer hangsúlyozom, nem elrettentés, csak ilyen is előfordult a világban (nálunk), így erre igyekszem felhívni minde ismerős figyelmét, hogy ilyen létezik!

Ja és a nőgyógyászom babája is kétszer esett át a bárányhimlőn!

Üdv

6 hós csaj anyucija

2009. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!