Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vérnyomásom magasabb, mint...

A vérnyomásom magasabb, mint a "megengedett maximum", mi baj lehet? Be kellene feküdnöm a kórházba?

Figyelt kérdés

Néha 160/80, aztán csak 145/80... de 139-nél nem megy lejjebb..Mi bajom, bajunk lehet? Mit kéne tennem? Nem erőltetem meg magam, sokat pihenek, mégis ennyi..

35 hetes km


2011. márc. 17. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
vizesedés? Fehérje a vizeletben?
2011. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
csak akkor magas amikor mérik? mert nekem pl. akkor mindig felmegy, mert eleve az eredménytől, meg a kórházi légkörtől ideges vagyok. otthon nézted? 140 még határeset, ha akörül mozog, még nem vészes, persze jobb lenne a kevesebb, de emiatt talán még nem szedetnek veled bogyókat.
2011. márc. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tartósan 140-es vérnyomás komoly problémákat okozhta, úgyhogy ne gondolkodj, irány a doki!!!!


A magas vérnyomás a terhesség alatt rontja a méhlepény vérellátását. Érkárosodások jöhetnek létre a vesében, a májban, az agyban és a méhizomzatban is. A károsodások miatt fehérje jelenik meg a vizeletben, fokozódik a szövetek közti folyadékfelszaporodás, ami testsúlynövekedés képében jelenik meg. A folyamat tovább haladva agyödémához, testszerte görcsökhöz, kezeletlen esetben halálhoz vezethet.

2011. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó mindent leírt... orvos!!!
2011. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

milyen laza vagy...kezelest kaptal a vernyomasodra? szeded?

mert a magas vernyomasoso krizistol levalhat a mehlepeny es a babad oxigen nelkul marad. ha feherjevel a vizeletben tarsul, eclampsia a neve, ha majenzimek emelkedesevel, hellp szindroma a neve es surgossegi csaszar a vege.

2011. márc. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!