Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28 hetesen mekkora a még...

28 hetesen mekkora a még elfogadott súlygyarapodás?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is 28 hetes vagyok,eddig 10 kilót híztam az orvosom szerint már ez is sok,mert a nagy könyvben megírt súlygyarapodás 10-12kg lehet a végéig.

Én a fiammal 20kg-t híztam akkor sem volt gond!

Te mennyinél tartasz?

2009. febr. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is 28 hetes vagyok és eddig 18kg-nál tartok...ebből dec.közepe óta csak 2 kg jött fel. Soha egy szóval nem mondta a dokim vagy a védőnőm hogy ez sok... 50kg-mal kezdtem,mindíg azt mondták rám fér a hízás. Ez a második terhességem. Az elsővel 28kg-ot híztam mire eljött a szülés ideje. Akkor se mondták hogy mágjára velem...arra figyelj hogy ne vizesedj és a közérzeted és a vérképed jó legyen! És ami a legfontosabb: élvezd minden pillanatát a terhességednek,és ne keltsenek félemet benned a statisztikák. további boldog babavárást:D
2009. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetértek az előttem szólóval! Ne a statisztikát figyeld! Érezd jól magad! És élvezd a babavárás minden pillanatát! Nem érdemes elrontani a külsőségekkel! Engem is cseszegettek, mert 18 kg-t híztam a végéig. 66,5 kg-val kezdtem. Nem látszott rajtam ez a súly. Meg nem is érdekelt, hogy mennyi az annyi!

Üdv és boldog "súlytalan" babavárást!

2009. febr. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Engem nem zavar, csak holnap megyek a dokihoz és egy kicsit feszült vagyok miatta. Mert szerdán voltam védőnőnél, aki el volt képedve, hogy 6 hét alatt híztam 5 kilót. 170 cm magas vagyok és 78 kg-mal kezdtem, és szerdán voltam 84kg. Tehát eddig összesen híztam 6 kg-t. Ezt beleírta a kis könyvembe, jó nagy betűkkel és mondta, hogy majd szóljak erről a dokimnak, mert ez már nem normális.

Szerintetek?

2009. febr. 22. 20:01
 5/10 anonim ***** válasza:
én mire terhesgondoásba kerültem már 4 kg-t híztam a vége harminc lett, de csak addig foglalkoztak vele, amíg veszélyeztett terhes nem lettem, mert 27 hetesen kinyílt a méhszájam és sokat keményedtem, a doki onnantól csak erre koncentrált, a szülés után viszont azt mondta, hogy a lánykori súlyommal akar a hathetes kontrollon látni, és sikerült lement az utolsó szálig másfél hónap alatt, úgy hogy nem koplaltam, csak szoptattam, az is hozzájárult, hogy én szülést előtti súlyomhoz képet -12 kg-val jöttem haza a kórházból, annyi ment le, a barátnőm tényleg csak 12 kg-t hízott, ő pedig a szülés előtt négy kilóval kevesebb volt, mint terhesség előtt, tudom, hogy ezek a tapasztalatok nem reprezentatív minták, de ha a doki valami megjegyzést tesz engedd csak el a füled mellett, és én vitatkoznék a védőnővel, bent van a könyvben, a doki látja, ha akar szól, ha nem te ne hívd fel rá külön a figyelmét, hat kiló eddig szerintem ezzel a magassággal normális, 12 kg-t hízhatsz, és ez nem lineálisan jön a kismamákra, ezt tudhatná a védőnő is! a cukrodra figyelj, de azt írtad volna, ha rossz, szóval szerintem nem lesz ebből baj!
2009. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
bocsi utolsó vagyok, a barátnőm a szülés után volt négy kilóval kevesebb!
2009. febr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ilyenkor be kell látnom hogy az én védőnőm egy angyal. Van pár év a háta mögött de el tud vonatkoztatni a "nagykönyvtől". Ha a 28. hét környékén jársz elméletileg megvolt a cukorterhelésed ami mellé mindíg kérnek egy teljes vérképet. Ha az jó volt akkor ne foglalkozz vele és főleg ne szorongj!!!! Sajnos egy két vezérhangya csak a félelemketéshez ért! hogy ez a banya milyen lesz ha meglesz a picid bele se merek gondolni...
2009. febr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az eddigi vizsgálatok eredményei jók voltak: AFP, vér, cukor, vizelet, tehát minden. Ezért is nem értem, hogy miért gond ez a 6 kg.
2009. febr. 22. 20:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 30 hetes vagyok, és 10 kilót híztam. A vérképem jó, a cukprterheléses tökéletes, a védőnőm nem szólt. A doki figyelmeztetett a héten, hogy a végére figyeljek oda, mert amúgy PCOS-em van. Amúgy a 10 kilóra azt modta rendben van eddig.

Boldog vagyok, hogy babám lesz végre, boldog vagyok, hogy egészséges, boldogan hordom ki. Én már második vagyok a sorban, ő az első! A súlykérdésemmel nem foglalkozok most, majd ráér az még!

Ne aggódj, legyél boldog és kiegyensúlyozott, a kilókkal meg ne törődj, és a védőnővel se!

Sok boldogságot neked!

2009. febr. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ÓÓÓ, ne foglalkozz velük, én 39 hetes vagyok, s 34 kilónál járok. 165 vagyok, s 60 kilóval kezdtem, bár most sem mondanák meg hogy 94 vagyok, egy 10-est simán letagadhatnák. Lényeg, hogy nekem is mindig szólt a védőnő, de azt amikor látta hogy a 20 kilót átléptem, azóta nem teszi szóvá, a doki is egyszer kétszer szólt, de aztán ő sem. A doki mondta hogy csak azért szól, mert nekem lesz utánna nehéz leadni, s ezér figyelnek a súlygyarapodásra. Bár érdekesnek tartom, hogy terhesség alatt figyeljünk oda az alakunkra, diéta, stb. szoptatás alatt pedig, amikor ugyan úgy ellehet szállni a kilókkal, teljesen fordul a kocka, együnk minél többet, minél táplálóbbat, ne foglalkozzunk a testünkkel, hogy hízunk, lógósabb lesz a cickónk stb. Kérdem én , a terhesség alatt nem számít a baba megfelelő gyarapodás fejlődése?!

Egyél azt amit megkívánsz, ne foglalkozz velük, a lényeg, vigyél be mindent a szervezetedbe, hogy neked és a babának meglegyen minden vitamin, ásványi anyag stb., és abszolut nem sok az amennyi híztál eddig, egy nem terhes ember is ha nem diétázik simán felszed 28 hét alatt 6 kilót! Teljesen jó súlyban vagy!

2009. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!