Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki azt irja, hogy a...

Mindenki azt irja, hogy a 4.-5. hét előtt nem mutat az uh semmit. Én 3 hetesen voltam uh-on és látszott a petezsák,akkor több mint 3 hetes a terhesség?Akkor ez most hogy is van?

Figyelt kérdés
És mit fog mutatni 5 hetesen ha 3 hetesen már petezsák látszott??Aki volt már így hogy ilyen korán látszott a terhessége kérem írjon mert én már nem is tudom mennyi idős a baba!!!
2009. febr. 23. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
A terhesség korát az utolsó menstruáció dátumához számítják, függetlenül attól, hogy ténylegesen mikor történt a fogamzás. Három hetes terhesen még egy hét van a nem vártig, ekkor még nem is tudjuk, hogy terhesek vagyunk. Te sem 3 hetes terhes vagy, hanem kb. 5 hetes.
2009. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A terhességet mindig az utolsó menszi első napjától számítják, mivel a fogantatás csak egy vélelmezett időpont elvileg. Ultrahangon, ha nagyon nagy az eltérés a fejlettsége és a becsült kora között, akkor fogják módosítani. Lehet, hogy hamarabb estél teherbe, mint ahogy "papír szerint" kellett volna. Ha van petezsák, akkor az embrió szívdobogását fogják megnézni, hogy beindul-e a 6. hét körül. Ha neked ez korábban fog, az csak jó!


Boldog babavárást!

2009. febr. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem szeptember 17.én volt(menses szept5.én) a beültetésem,és október 10-én már látszott a petezsák.
2009. febr. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
MONDTAM AZ ORVOSNAK H MIKOR VOLT AZ UTOLSÓ MENSIM,DE A PETEZSÁK ALAPJÁN AZT MONDTA HOGY 3 HETES A TERHESSÉG
2009. febr. 23. 19:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg nem petezsák mérete alapján kellene a dokinak számolnia, hanem az utolsó menstruáció első napjától. Mindenki így számolja. Nem lehet hogy inkább azt mondta, kb. mikor történhetett a fogantatás? Mert az megint más időpont. Pont azért számolják a mensi első napjától mert a fogantatás nem mindig akkor van, amikor gondolja az ember. (szóval nem akkor amikor az aktus volt). És ha így számolod, akkor 3 hetesen még nem is lehet biztosan tudni, hogy terhes valaki, mivel akkor még nincs egy elmaradt mensi sem, és a teszt sem mutatja ki, még hcg sem termelődik a szervezetben, amit ki lehetne mutatni.
2009. febr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem,azt mondta hogy 3 hetes a terhesség.Köszönöm a válaszokat, az utolsó mensim óta most vagyok az 5. héten,de mikor dokihoz mentem már volt 3 pozitiv tesztem,pedig még csak 1 napja késett.na asszem elmegyek magánrendelésre mert ez nekem bonyolult!!!!
2009. febr. 23. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!