Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől éreztél...

Hányadik héttől éreztél keményedéseket, és milyen gyakran?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kb 26. héttől, nem túl gyakran, illetve a 30. héttől sűrűbben.

de van, hogy a kismama azt érzi keményedik a hasa, pedig csak a baba feszít be (akkor jellemzően csak egyik oldalon van).

Ha aggódsz, MINDENKÉPP orvos, de legalábbis védőnő. Attól is függ hanyadik héten vagy, lehet hogy flowmetriát kell csinálni. De lehet, hogy te egy ilyen típusú kismama vagy. :)) szóval szerintem figyeld hogy milyen sűrűn és mikor, és konzultálj a dokiddal, ez fontos!!!

2011. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 krisztivan ***** válasza:
Én már a 20.héttől szedtem a magnéziumot mert ha megmozdultam olyan kemény lett mint a kő.De nem fájt csak kellemetlen volt és ilyesztő.A 36.héten hagytam abba a mg-t akkorra már napi 6 db-ot szedtem.A fiamat úgy kellett kiűzni a kiírt után 10 nappal.Nem mérvadó a keményedés,de mindenképp figyelni kell rá.
2011. márc. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26 hetes vagyok, minden nap egy tucatszor bekeményedik a hasam, olyan mint egy ólomgolyó, néha alig bírok menni...előző terhességemnél is így volt, 40. hétre szültem....szedtem/szedem a magnéziumot napotna....
2011. márc. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én 25 hetes vagyok, és kb 1 hete naponta többször minden fájdalom nélkül kőkemény lesz a hasam kb fél percre, aztán felenged.
2011. márc. 22. 14:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Ugyanebben a cipőben járok, mint a kedves kérdező, 26 hetesek vagyunk, s az elmúlt egy hétben napi többször kőkemény a pocim... tegnap este pl. egymás után többször is keményedtem, mér kezdtem aggódni, de aztán semmi gond nem volt. Nem tudom meddig normális, s mikortól kell aggódni???
2011. márc. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztivan ***** válasza:
Ha fáj a keményedés akkor irány a doki.Nem fájhat.Sokszor akkor is bekeményedik amikor a babád odanyomja magát.
2011. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!