Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adnátok olyan utónevet ami a...

Adnátok olyan utónevet ami a vezetéknév utolsó betűjével kezdődik? G re végződik a vezetéknév és nekem csak a G és K betűs nevek tetszenek.

Figyelt kérdés

Egyik se túl szerencsés mivel kimondva totál egybefolyik az egész. A vezetéknév mondjuk amúgy is olyan, hogy még sose fordult elő hogy elsőre értette volna valaki és nem kérdezett volna vissza hogy "mi? tessék?"És még úgy is rosszul írták.

Én ezzel érvelek, hogy oly mindegy a gyereknek hogy az első neve betűzése miatt ismétli el a nevét 2 szer-3szor vagy mert egybehangzik a másodikkal.

A férjem szerint meg ez hülyeség.

Kinek van igaza?


2011. márc. 23. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban rossz lenne kimondani,de ha G-re végződik,akkor inkább a K betűset adnám neki.
2011. márc. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy meg a végén lévő g betű K nak hangzik...egyik se jó igazából de mit csináljak a többi névvel nem bírok megbarátkozni.
2011. márc. 23. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig betűztem mind a családnevem, mind a keresztnevem. HA már az egyiket betűzöd, akkor már úgyis mindegy :-D


Nővéreméknél R-re végződik a családnév és Rebekának hívják a kislányukat. Azt sem egyszerű kimondani.


Szerintem amúgy teljesen mindegy, de az azért fontos, hogy a férjednek is tetszen a választott név :-D, a többiekkel meg nem kell törődni.

2011. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Agg Gábor jobb, mint Agg Károly

Zöngés, zöngétlen pár a k-g, ezért nem szerencsés egymás után.

Ugyanaz a két betű (g-g) szerintem nem olyan rossz egymás után.

2011. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
30%
Hát...szerintem is mindegy hogy mi miatt kell megismételnie a nevét..szegény gyereknek.
2011. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam a férjemnek felhozni híres példákat :)) Heilig Gábor zenész, Balogh Gábor öttusázó..nem tudtam meghatni még eddig.

Nem olyan hatalmas vita ez köztünk, nyilván valamelyikünk engedni fog, csakhát nekem azok tetszenek és olyan rossz lenne ilyen miatt mást adni(ami nem tetszik).

Férjemnek persze nincs ötlete, mindig csak azt mondja, neki mindegy csak NE EZ amiket kinéztem.

2011. márc. 23. 15:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a vezetéknév s-re végződik, a keresztnév (mind a kettő, a másodikat a nagyapám után adtuk neki) s-el kezdődik. Nekem ez az "összeolvadás" nem is jutott eszembe, nálunk a sógornőm fanyalgott, hogy jaj hát azt hogy fogja kimondani szegény gyerek. Mondtam neki, hogy majd lassan...Merthogy ők is pl horváth tímeát szerettek volna, de így inkább nem. Hát én meg egy ilyen apróság miatt nem mondtam volna le a NÉVről!
2011. márc. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem gond ha ugyanaz a betű. De jó lenne tudni mi is az a párosítás amit adni szeretnél, hogy el lehessen dönteni hogy hangzik együtt.

Az egyik lányomnak ugyanaz a keresztnevének első betűje mint a vezetéknév utolsója, mindkettő "a". Nekünk szép dallamosan hangzik.

2011. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!