Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már ne is reménykedjek, hogy...

Már ne is reménykedjek, hogy nem vagyok terhes?

Figyelt kérdés

Február 11én volt meg utoljára, nem mondanám, hogy olyan volt, mint szokott lenni, de megvolt. Akkor abba is hagytam a gyógyszer szedését, hogy kicsit pihenjen a szervezetem (már 5 éve szedtem ugyanazt), és reménykedtem a felszedett kilók leadásában. A következő menstruációmat március 10re vártam, de nem jött. Csináltam a teszteket hegyre halomra, és az utolsó kettő már pozitívat mutatott március 15-én. 16-án elmentem ultrahangra, az orvos 2szer is megnézett, de semmit nem látott. Kérdezte, hogy miből gondolom, hogy terhes vagyok, én mondtam, hogy a2 pozitív tesztből. Akkor lehetséges, hogy a méhnyálkahártyámat sem látta megvastagodva? A tüneteim 10én és az azt követő pár napban megegyeztek a menzesz előtti tünetekkel. Olyan volt, mintha meglenne, de nem folyik semmi. Ugyanúgy fájt előtte a mellem, görcsölt a hasam, ingerült voltam. A görcsölés még mindig megvan és párosult egy kis derékfájással, ami a felfázáshoz hasonlít. És 2 napig nagyon fájtak a melleim, az egy hónapja vásárolt melltartókból kicsúsztak a bimbóim.

A szájban mért hőm 37,2 , de eddig nem mértem, és a méhszájam elég magasan van.

Uh-ra hétfőn megyek.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezek a tünetek után biztos, hogy terhes vagyok? Nagyon nem szeretném.


2011. márc. 23. 20:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos terhes vagy, ugyanis két pozi teszt nem hazudik. Az orvos még azért nem látta mert biztos nagyon kicsi még. De ha nem akartál terhes lenni miért hagytad abba a gyógyszert? Nem kell azt pihentetni, hol hallottad ezt?
2011. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

attol hogy 16.-án nem látott semmit az orvos attol még lehet terhesség,ezért is hivtak vissza mégegyszer uh-ra.

de pozitiv tesztet és menstruácio elmaradását okozhatja más is.

ha van baba az hétfőn már mindenképpen látszani fog.

sajnálom hogy nem szeretnéd a terhességet.

2011. márc. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

hát én mielőtt megtudtuk, előtte egy hétig volt olyan érzésem ,h nah most tuti megjött, folyamatosan. mell fájás, has nyomás, görcs, wczhetnék... aztán a munkatársam akinek már volt gyereke rábeszélt a tesztre, vasárnap kellett volna megjönnie, és hétfőn csináltam a tesztet, szóval én csak azért mert belémbeszélte, mert 1 nap késés nem sok. és hát pozi lett, azóta bent alszik 9 hós kifiam :)

én soha nem szedtem gyógyszert, de állítólag a gyógyszer abbahagyása miatt a belső rendszer felborul, és ez okozhat egyéb dolgokat (pl ezeket), de mint mondtam én soha nem szedtem gyógyszert, ezt csak hallottam!

kívánom, h úgy legyen ahogy szeretnétek!

2011. márc. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igazából mindig ettől féltem, hogy terhes leszek, és nincsenek meg a körülmények, hogy megtartsam. Hát, igaz, hogy ki mitől fél, nem szabadul...

A gyógyszert nem csak azért hagytam abba, mert hallottam, hogy néha szünetet kellene tartani, hanem észrevettem, hogy nem kívánom a szexet, olyan érzésem volt, hogy csak legyünk már túl rajta, meg elég erős hüvelyszárazságom lett, szerintem a gyógyszertől. Ja, és a menszeszem is kezdett lecsökkenni, már volt hogy csak 2 napig tartott, meg mindig ugyanazon a napon jött meg, de a végefelé már 2-3napokat késett. Már 1 évvel ezelőtt váltani akartam, de akkor az orvos úgy tett nekem, hogy akkor mondjam meg, hogy mit akarok szedni és felírja.

2011. márc. 23. 20:35
 5/16 A kérdező kommentje:
Mi más okozhatja még a pozitív tesztet és menstruáció kimaradását?
2011. márc. 23. 20:40
 6/16 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem más nem nagyon okozhatja, hiszen megvannak a tünetek is, meg a teszt is pozitív... Szerintem biztos hogy terhes vagy. Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, hogy miért nem szeretnéd a babát? Biztos, hogy nem tudod megadni neki azt, ami kell? Ez nagyon relatív... Ha okosan csinálod akkor nem kerül százezrekbe egy baba.
2011. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát azt kell hogy mondjam, nekem is ezek a tünetek voltak mikor terhes lettem.Nagy az esély.Nem védekeztetek sehogy sem?És egyikőtök sem akarná ezt a babát?Meg kell alaposan beszélni, remélem jó döntést hoztok.
2011. márc. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy terhes vagy, ezeket a tüneteket, a gyógyszer abbahagyása miatti felborult hormonháztartásod is okozhatja, bár a terhességi teszt elég meggyőző. Viszont ha az orvos nem látta a petezsákot akkor van reményed, mert mire a véredben megjelenik a hcg (gondolom tudod, ezt nézi a teszt) addigra az ultrahangon is látszana. Mindkettő előfordulhat, kicsit nagyobb eséllyel a terhesség de reménykedhetsz.
2011. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hétfőn az ultrahang után írok, hogy mi a helyzet. Most egyébként semmit sem érzek, semmi tünet nincs, a mellem sem fáj, csak a hasam görcsölget néha, és nagyon sárgát pisilek. Nem tudom ha ez jelet valamit.
2011. márc. 25. 17:47
 10/16 anonim ***** válasza:
Általában azt jelenti, hogy kevesek iszol. De van pár gyógyszer, vitamin is ami sárgára színezheti a pisid.
2011. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!