Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor, milyen sorrendben kell...

Mikor, milyen sorrendben kell igényelnem a különböző ellátásokat? (thgy, tgyás, gyed, gyes, anyasági, családi. Kihagytam valamit? )

Figyelt kérdés
Nekem az is nagy segítség, ha mutattok egy oldalt, ahol ez egyértelműen, egyszerűen és következetesen le van írva. Nem jogszabályok gyűjteménye. Előre is köszönöm!
2011. márc. 24. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. (bocsi hogy nem tudok válaszolni)
2011. márc. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha mindenre jogosult vagy, akkor a következőképp igényelheted:

Tgyás, egyszeri anyasági támogatás, családi pótlék, aztán Tgyás után jön 2 évig a gyed, majd a 3.évig már ismét igényelhető a gyes.


Magyar államkincstártól: Családi pótlék, Egyszeri anyasági, Gyes

[link]


OEP-től: Tgyás, Gyed

[link]


A Thgy az nem tudom mi, bocsi!

2011. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Köszi, ez nagyon hasznos volt! Bár az űrlapok között nem látom az egyszeri anyaságit, csak a családit és a gyest.

Azt nem tudjátok hogy a gyermeknevelési támogatást ki igényelheti?

2011. márc. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi azután igényeltünk a dolgokat, miután megkaptuk a baba TAJ kártyáját, lakcímkártyáját, adószámát.

Először a TGYÁS-t (THGYS) intéztük. Nekünk a munkaáltató nem kifizetőhely, de mégis ők intéztek el mindent, én csak letöltöttem az igénylőlapot és az egyéb szükséges dokumentumokat az OEP honlapjáról, kitöltöttem a rám vonatkozó részeket és elküldtem a munkáltatómnak (mindenféle fénymásolattal együtt: személyim, lakcímkártyák - babáé, enyém, Taj kártyák - babáé, enyém, baba anyakönyvi kivonata, adókártyák...)

A dokumentumokat innen tudod letölteni:

[link]

A következő dokumentumok kellenek:

Pótlap terhességi gyermekágyi segély megállapításához (PL. 30/thgys. r.sz.)

Nyilatkozat a tehességi-gyermekágyi segély megállapításához (NYIL. 40/thgys. r.sz.)

Pótlap terhességi gyermekágyi segély megállapításához (PL. 30/thgys. r.sz.)

Egyeztess a munkáltatóddal, náluk mi, hogy működik!


A GYEDet a TGYÁS után tudod igényelni. (A TGYÁS 24 hétig jár.)

A GYEDhez szintén az OEP honlapról tudsz letölteni mindent.

A következő dokumentumok kellenek hozzá:

Pótlap gyermekgondozási díj megállapításához (PL. 30/gyed. r.sz.)

Igénybejelentés gyermekgondozási díjra (GYED 1. r. sz.)

Nekem szintén a munkahely intézett mindent, letöltöttem a doksikat, kitöltöttem, ami rám vonatkozott és a személyes iratok fénymásolatával továbbítottam mindent a munkahelyemre, akik továbbküldtek mindent az OEP-nek, miután ők is kitöltötték a rájuk vonatkozó részeket.


Az anyaságit és a családit szülés után intéztük egyszerre, ezt a MÁK-nál kell intézni. Ide is kellettek a személyes iratok: személyi, lakcímkártyák, Taj kártyák, anyakönyvi kivonat, anyaságihoz ezt is kérték: kórházi igazolás szülésről, terhes kiskönyv...

Itt megnézheted mit, hol intézhetsz: [link]


A GYESt majd a GYED lejárta után kérheted, itt van róla infó: [link]

A GYESt is a MÁK-nál lehet majd igényelni.


Remélem nem hagytam ki semmit, és érthető volt.

A munkahelyeddel viszont mindenképpen egyeztess, hiszen ha nem is ők intézik el neked, ettől függetlenül jövedelemigazolást ők adnak, amiből megállapítják majd, hogy mennyi TGYÁSt, GYEDet fogsz kapni.

2011. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon-nagyon szépen köszönöm, hogy segítettetek!!:)
2011. márc. 24. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez még lemaradt:

[link]

2011. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyasági: [link]
2011. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gyermeknevelési: [link]
2011. márc. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Na ezt én is elmentem. Az első babónál a férjem intézte... Remélem most is... :)
2011. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
hasznos válaszok, engem is érdekelt, köszi
2011. márc. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!