Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Részesülhetek-e TGYÁS, GYED,...

Részesülhetek-e TGYÁS, GYED, GYET-re? Vagy csak családira, GYES-re számítsak?

Figyelt kérdés
2010. márc.31. -ével 3 év után megszünt a munkaviszonyom (87. 000ft/hó volt a fizum, kézhez kb.62 ezer jutott). Munkanélküli juttatást kaptam fél évig + elvégeztem egy tanfolyamot. Ezt követően az önkormányzattól álláskeresői segélyt kapok. Sikerült teherbe esnem és szeretném kideríteni, hogy milyen juttatásokat kaphatnék! Május 31. -ére vagyok kiírva. Valakinek valami tapasztalat?
2011. szept. 29. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Tgyásra akkor vagy jogosult, ha a szülés időpontjában biztosított vagy.

Mivel 2010. március, 2012. májushoz képest igen távol van ezért szerintem csak a gyesre és a családira vagy jogosult.


De javítsatok ki ha tévedek!

2011. szept. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha a szülés előtti 42 napig van biztosított jogviszonyod, akkor kaphatsz még tgyást, gyedet.


Nekem május 9-től szünt meg a munkaviszonyom, azóta álláskeresési járadékot kapok. Mivel több, mint 180 napig kapom, így meg lehet hosszabítani 3 hónap álláskeresési segéllyel (jelen törvény alapján). Mivel én még májusban teherben estem és februárban szülök, így nekem szülésig kitart a biztosítási jogviszonyom, így a legutóbbi infóm szerint én jogosult leszek tgyásra és gyedre is.


Nálad szerintem nem fog kitartani az álláskeresési segély, hiszen ha jól értem, ezt mostantól még 3 hónapig kapod.

Utána még tudsz kérni vmilyen más címen segélyt, de azt már nem a munkanélküli központnál, így azzal biztosítási jogviszonyod sem lesz.


Vagy van még egy lehetőség, nincs valaki ismerősöd, aki papíron felvesz dolgozni x ideig mondjuk határozott szerződéssel, úgy, hogy szülés előtt x idővel járjon le a szerződés. Így meglenne a biztosítási jogviszonyod.


Így szerintem havonta GYEST, egyszeri anyaságit és havonta családi pótlékot fogsz kapni.

2011. szept. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem ma mondta a védőnő,hogy 2 éven belül 1 évnek le kell lennie dolgozva de ha meg is szűnik az állást keresést ösztönző juttatás még akkor is van rá lehetőséged hogy magadnak fizesd a tb-t,anyukám 4500ft-ot fizetett havonta.Ezt érdeklődd meg a munkanélküliben meg a tb-nél.
2011. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell lepontozni a másikat ha nem tetszik a válasz!

Örülök hogy van aki csak ezért van itt!!!!!

2011. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk (Sopron) csak az álláskeresési járadék alatt vagy csak jogosult tgyásra és gyedre, az utána következő 3 hónapig tartó álláskeresési segély alatt már nem!

Így szerintem sajnos nem leszel jogosult!

Az az egyetlen lehetőséged maradt (bár ezt tudom, hogy baromi nehéz) , hogy be kéne jelentetned magad valahová!

2011. szept. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Engem ez a két év zavart meg! Jelenleg alkalmi munkám van, hetente 3 alkalom. Ha lenne olyan megoldás, hogy magam befizethetem, szerintem az lenne a legkényelmesebb... De valószínű a párommal kézenfogva bevonulunk a TB-hez és kifaggatom őket... :)
2011. szept. 30. 10:41
 7/10 anonim ***** válasza:

9:27-es vagyok most kérdeztem meg az egyik ex kolléganőmet mert hasonló cipőben jár,ő a munkanélküliben kérdezte meg mit tegyen aztán elküldték az APEH-hoz ahol szolt hogy maga után szeretné fizetni a Tb-t ami 5000 ft havonta.


Szerintem érdeklődd meg te is!


Remélem segítettem!

32 h km.

2011. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bocs az offért!

Ha terhes vagy,akkor is kaphatod az önkormányzattól az álláskeresői segélyt?Mert elvileg én is fogom kapni,de nekem is most derült ki,hogy babás vagyok.

2011. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én kapom még szerintem a GYES-ig, ha nem tudok mást igényelni. Így tudok dolgozni mellette alkalmi munkát. Ha lehet olyan megoldás, hogy magam után fizessem, akkor szerintem fogom, mert sajnos a pénz beszél... :S

Köszönöm a segítséget!

2011. szept. 30. 16:58
 10/10 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha álláskeresői támogatást kapsz, az biztosított időnek számít, mert abból vonnak EÜ járulékot, tehát ha akkor szülsz, mikor ezt még kapod, akkor biztosított vagy. Ahhoz hogy tgyást, gyedet kapj, nézd meg a feltételeket!


www.oep.hu


Itt vannak friss letölthető tájékoztatók, amikben minden benne van.

2012. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!