Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes vagyok, és hetek óta...

10 hetes vagyok, és hetek óta folyamatosan hasmenésem van? Tipp?

Figyelt kérdés

Sajnos az anyagcserém mindig is túl gyors volt. Első terhesség alatt teljesen normalizálódott (mikor másnak már székrekedése van, nekem akkor lett normális). Most meg...Lassan a 11. hétbe lépek és szinte az első hetektől folyamatosan hasmenésem van. Voltam háziorvosnál, végig csináltam egy Normaflore "kúrát" de semmi sem változott :( eszem a banánt, almát, krumplit. Nem eszem édeset, még csak teát sem iszom, mert ezektől is... Semmi vitamin nem marad bennem, csak "átszalad" a szervezetemben.

Valakinek volt már ilyen? Mit lehetne még tenni?

Előre is köszi!


2011. márc. 26. 08:01
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyedben én nézetnék egy glutein allergia tesztet, már a gyógyszertárban is lehet kapni. Azaz lisztérzékeny teszt, lehet lisztérzékeny vagy. Az állandó hasmenés arra is utalhat.
2011. márc. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Esetleg még laktóz intolerancia? Szedsz valamilyen terhesvitamint? Nekem konkrétan az elevittől volt hasmenésem, mert annak is van laktóztartalma. Mondjuk sok gyógyszernek, de nem mindegy, mennyi.

Ha a tejtől egyébként is van hasmenésed, akkor esélyes vagy erre. :-)

Amúgy egy vérvétellel kimutatható (bár a laktóznál engem 7szer szúrtak meg két órán belül).

Érdemes utánajárni az allergiáknak, mielőtt drága és hatástalan dolgokra pazarlod a pénzt és az időt.

Mint kismamát, szerintem emúgy is előrevesznek, és nem kell hónapokat várnod időpontra. :-)

2011. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt nekem mindig a magnéziumtól volt hasmenésem, nem lehet hogy nálad is ez okozza?
2011. márc. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elevitet szedek, de az előző terhesség alatt is szedtem, akkor nem volt semmi baj.

Régebben végig csináltam már a candida diétát, nem volt egyszerű, az sem használt semmit (tilos a cukor, a fehér kenyér és társai, a legtöbb tejtermék)szóval a lisztes és tejes dolgokat szerintem kizárhatom, mert akkor sem ettem nagyon sokáig és semmi változás nem volt.... Szóval már régebben is volt több próbálkozás a gyors emésztés "megfékezésére" de egyik sem járt sikerrel. És ez most fölerősödött.

Magnézium? Nem szedek külön ilyesmit, talán lehet mégis az elevitben van több és most bekavar? (de akkor korábban miért nem????)

Köszönöm tényleg a tippeket, azért agyalok csak, mert nagyon idegesít a dolog, meg hogy eddig sem találtunk rá megoldás és most csak rosszabb. Újra doki lesz belőle.... Még egyszer köszi!

2011. márc. 26. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló gonddal küzdök én is már a kezdetek óta. De nekem bizonyítottan a Magne B6-tól van. 16 hetes vagyok és nekem veszélyeztetettség miatt folyamatosan szednem kell napi 3-4 szemet végig a terhesség alatt. Leteszteltem magam, és mikor nem szedtem egy-két napig csak 1 szemet, nem volt hasmenésem sem. Tehát tuti ettől van, szerintem neked is valami összetevő okozhatja ami a vitaminban van. Egyébként nekem is inkább gyors az anyagcserém, azt se tudom mi az a szorulás. Idővel megszokod, el fog mulni, és igyál rengeteg folyadékot, nem lesz baj:)
2011. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!