Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van-e okom 16 hetes terhesen...

Van-e okom 16 hetes terhesen kérvényezni, hogy korábbra hozzák a terheléses cukorvizsgálatot?

Figyelt kérdés
Kialakulhat ilyen korai időszakban is a terhességi cukorbetegség? Kicsit későnek találom, hogy csak 24 hetesen küldenek el vizsgálatra... Az előző gyerekemnél nem voltam terhességi cukros, de terheléskor a kétórás vérvétel eredménye a határ közelében volt. Az utóbbi egy-két hétben pedig előfordult nálam elég komoly szédülés, sőt egyszer csillaglátás és fülzúgás egy 1-2 másodperces eszméletvesztéssel. Egy barátnőm azt mondta, hogy szerinte lehetett a cukortól. Nagyon féltem a babám:(
2011. márc. 28. 16:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Beszélj az orvosoddal, és ő adhat beutalót.
2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Igen lehet kérni ha fennáll a gyanú.
2011. márc. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Iszol eleget? A vérnyomásod rendben van... A rosszulléteket ezek is okozhatják..

A terheléses cukorvizsgálatnak megvan a helye időben a terhesgondozási vizsgálatok között. Gondolom, a kötelező laborvizsgálatokat elvégezteted... ha valami probléma lenne, már ott észrevennék...

2011. márc. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben szerintem biztosan lehet. Beszélj az orvosoddal vagy a védőnővel.
2011. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

utolsónak üzenem, hogy a sima labor nem mutatja ki minden esetben a cukorbetegséget.

nekem 17. héten alakult ki a terhességi diabétesz. még jó, hogy nem vártam addig amíg kötelezően kell kivizsgáltatni.

2011. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem 2 terhesség között alakult ki a 2-es típusú diabétesz, úgy, hogy az előzőnél még terhességi cukrom sem volt. Mindenképpen kérj beutalót. Ha a nőgyógyász nem adhat, a háziorvos bármikor írhat. Jobb az óvatosság.
2011. márc. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16.40 vagyok. 16:32-nek üzenem, hogy a 26. hét előtt nincs cukorvizsgálat a laborok között, úgyhogy erre nem lehet építeni.
2011. márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ezt én is tudtam...
2011. márc. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom rettenetesen alacsony, 80/50-et mért múltkor a védőnő, remélem, öröm lenne az ürömben, ha attól ájultam volna el...
2011. márc. 28. 16:43
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is a napokban gondoltam erre, hogy mi van akkor, ha kialakult a két terhesség között a kettes típusú diabétesz, de el is hessegettem, mert gondoltam, hogy az úgyis csak idős korban létezhet, de ezek szerint nem. Úristen...
2011. márc. 28. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!