Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második babát váró kismamák!...

Második babát váró kismamák! Normális az, hogy mostanában egyre többször bizonytalanodok el az érzéseimben?

Figyelt kérdés

Időnként úgy érzem, hogy mégsem kellett volna a második babát vállalni. Félek nem jut elég idő és energia a 2,5 éves fiamra. Félek nem leszek képes majd úgy szeretni a picit is, mint a nagyobbat. Félek nem leszek tudok majd helytállni anyaként két kisgyerek mellett. Félek megbomlik majd az eddigi meghitt viszony köztem és a fiam közt. Félek boldogtalan lesz majd a kistesó születése után.

A 38. hétben járok és szörnyű, hogy ezek az érzések törnek rám folyton.

Más is volt ezzel így? Ugye elmúlik?


2011. márc. 31. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Elmúlik. Amint először meglátod meg fogod érteni, hogy az újabb babával nem darabolódsz, hanem sokszorozódsz. Nem kevesebb, hanem több leszel. Sok boldogságot nektek!
2011. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem teljesen normális. Ne aggódj,ezen mindenki keresztülmegy. Aztán,amikor megszületik a pici és gondoskodnod kell róla, akkor minden a helyére kerül. A naggyal szemben azért még sokáig lelki- ismeretfurdalásom volt. Aztán most,amikor a harmadikat várom a középső miatt érzem ugyanezt. De most már tudom, hogy pár év múlva,amikor hárman nevetnek rám, akkor már minden rendben lesz!
2011. márc. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanezt gondolom. Sajnálom a nagyot, hogy miért tettem ezt vele, megbonthatatlannak érzem kettőnk között a kapcsot, nem tudom egyenlőre hova fér el a szívemben a tesó. Szörnyű hogy ilyenre gondolok, de ez van.
2011. márc. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

teljesen normális, ahogy érzel- de ahogy meglesz a pici és eltelik egy kis idő- majd rájösz, hogy minden a helyén van, és már négyen vagytok egy igazi család!! (Nálam ez egy hónap volt... utána nyugodtam meg. :-))

Hidd el, hogy a kicsit is imádni fogod, ahogycsak a nagyot is. Más lesz két gyerekkel, kicsit nehezebb, kicsit fárasztóbb, de sokkal boldogabb!! :-) És majd a nagytesó is örülni fog a kicsinek előbb-utóbb. Nálunk 27hónap van a két fiu között, mostanra kezdenek már együtt is játszogatni-mászkálni, a kicsi 10hós. :-)

Bodlgo babázást!

2011. márc. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is 2,5 éves a nagyobbik, és Ő is fiú. Én 33 hetes vagyok. Mióta nem tudok vele úgy játszani mint eddig, azóta mintha kicserélték volna. Hisztizik, akaratos, nem fogad szót, .... Egyszóval mintha elment volna az esze. Nagyon szégyenlem, de a múltkor már mondtam a páromnak, ha tudom hogy a gyerkőc így fog viselkedni, akkor inkább nem is vállaltam volna a kistesót.

2011. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chiquitina válasza:

Teljesen normálisak az érzéseid. Gondolj csak vissza az első terhességedre. Biztos vagyok benne, hogy néha akkor is elbizonytalanodtál, csak kicsit más formában. És meg tudtad oldani? Persze, hogy meg! Eloszlottak a kételyeid? Persze, hogy el! Csak az ismeretlentől való félelem beszél belőled. Ne aggódj! Ha benned van a szeretet, akkor annyi a dolgod, hogy áramoltasd! Én az első gyerek születése után attól féltem, hogy majd nem szeret eléggé, és ez a félelem falat képzett kettőnk között. Amint erre rájöttem, és elmúltak a félelmeim, a gyerek szó szerint lóg rajtam és egész nap puszilgat.:)

Szeresd a gyerekeidet, és azt mindkettő meg fogja érezni. Sok boldogságot!

2011. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha azon aggódsz, hogy nem jut időd mindkettőre "rendesen", akkor tényleg nem is fog.

Nyugi. A kicsi amíg kicsi edződik a csatazajban:) utána ő is beszáll.

Kirakózni, mesét olvasni szoptatás közben is lehet a naggyal, amíg a nagy alszik és a kicsi ébren van, lehet vele is játszani, ha alszik gyönyörködni benne, rosszabb esetben kiterülni mint levelibéka:)

Egy dolog viszont biztos, hogy mid nem lesz két gyerek mellett, elég kezed.

Minden más szervezés kérdése.


Per pill a kicsik befoglalták az ágyunkat(21 és 2hónapos csemeték) édesen alszanak egymás mellett, jó rájuk nézni, vagy amikor kéz hiány miatt a nagyobbik nyugtatni próbálja egyenlőre nem túl finoman a kicsit(inkább lecsapásnak mint simogatásnak hat amit csinál egyenlőre, de látszik rajta, hogy segíteni akar:))

Bizonytalan dolog, nem tudod mit rejt a kicsi még, én sem tudtam, senki sem tudja mit vállal, amíg nincs benne.

Hamarosan te is megtudod. Rajtad is áll, hogy gyerek játék vagy rémálom lesz a két gyerkőc.

2011. ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!