Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt hogy most végzek az...

Azt hogy most végzek az középiskolával és kiderült hogy 3 hónapos terhes vagyok és így kaphatok-e valamien jövedelmet?

Figyelt kérdés
Gyes,Gyed, Anyasági stb.
2011. ápr. 1. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyszeri anyasági támogatás, Gyes, Családi pótlék jár neked. Tgyás és Gyed nem, mert az munkaviszonyfüggő.
2011. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az egyszeri anyasági támogatás feltétele, hogy legalább 4 terhesgondozáson megjelenj. Össze kb. 64000Ft.

A gyes és a családi összesen 38000Ft körül van.

2011. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
össze=összege
2011. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha találsz munkát és 185ledolgozott napod lesz a szülés pillanatában tgyást gyedet is kaphatsz(és éljen a munkaviszonyod)

180napig a suli beleszámít a gyedbe.

De csak egy évre leszel jogosult gyedre!

Munkaviszony nélkül vagy havi 39300 vagy 38300ft lesz a járandóságod(egyedülállóként magasabb egy ezressel az összeg)

2011. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

365 nap kell,az neki nem lesz meg.

Egyszeri anyaságit fogsz kapni=64.000

Havonta gyes+családi=38.000 Ft körül van most.

2011. ápr. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyedre akkor jogosult a biztosított szülő, ha a gyermekgondozási díj igénylését (szülő anya esetében a szülést) megelőzően két éven belül 365 naptári napon át biztosított volt.


A 365 biztosított napba a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideje folytatott tanulmányok idejéből 180 naptári nap számítható bele (vagyis a tanulmányi idő mellett legalább félévet dolgozni is kell).

[link]

2011. ápr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok


Én is iskolába jártam és csak a 3800ft jár pedig már olyan iskolába jártam ahol kihelyezett gyakorlaton voltam

2011. ápr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!Nem gondoltam volna hogy ilyen hamar válaszokat kapok!
2011. ápr. 1. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!