Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hónapja nem szedek fogamzásg...

3 hónapja nem szedek fogamzásgátlót és még nem estem teherbe, ez azért van, mert még tisztul a szervezetem, vagy mert velem vmi baj van?

Figyelt kérdés
reggelente mértem a hőmérsékletemet, és a peteérésemkor feküdtünk le, akkor mennyi az esélye hogy teherbe estem?
2008. febr. 9. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

50-50%eséjed van.Nem mindenkinek sikerül egyböl teherbe esnie.Nekünk 11 hónapra volt szükség.ne stresszeld magad,mert az csak nehezi´ti a TEHERBEESÉST.3hónap nem hosszú idö.Fö a türelem.

10 napos kislány anyukája.

2008. febr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szerintem ne aggódj! Ha azonban nem jön össze mondjuk 6 hónap elteltével sem, akkor érdemes lenne a párodat kivizsgáltatni, mert az az egyszerűbb és kockázatmentesebb. Az csak a végső legyen, hogy Nálad csinálnak egy átjárhatóságit. Próbálkozz alternatív módszerekkel: kineziológia (mert sokszor lelki oka van), szomatoinfra, szovátai sós vizi fürdő stb.

Bármit mondanak az orvosok, ne vedd a szivedre! Én két évig éltem abban a tudatban, hogy meddő vagyok és decemberben spontán estem teherbe. Sok sikert!

2008. febr. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!a 3 hónap az még nemsok idő.Egy orvos irta az egyik fórumon, hogy ez egy hülye beidegződés nálunk nőknél hogy ha nem esünk azonnal teherbe akkor máris pánikolunk.És ez az egész abból adódik hogy azt sújkolták belénk még a kezdetek kezdetén mikor a sexuális életet még el sem kezdtük hogy ha nem vigyázol terhes leszel...a riogatást vezetjük vissza.Ez nem villanykapcsoló amit fel le lehet kapcsolni: ))))Én hiszek neki.De az előttem szólónak teljesen igaza van ha ezen görcsölsz akor csak megkeserited az összebújásokat a pároddal.Nálunk is ez volt!Tiszta ideg voltam mert 3 hónap után nem jött össze....és aztán mikor úgy gondoltuk hogy na most pihizünk és majd kövi hónapban megpróba újra akkorára beköltözött a manó a hasamba...

24 hetes kismami

2008. febr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szia. én is gyógyszert szedtem évekig. abbahagytam és rá 3 hónapra sikerült teherbe esnem. a tabletta a méhnyálkahártyát vékonyítja el, abbahagyás után várni kell néhány hónapot, hogy megvastagodjon, mert csak úgy tud beágyazódni a megtermékenyített petesejt. van, akinél hamarabb összejön, van, akinél hosszabb időt kell várni. légy türelmes!
2008. febr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, én is a 6 hónapra a gyógyszer bejefeztével estem teherbe. (Igaz én az első három hónapban azért odafigyeltem pont a tisztulás miatt.) Én nekem viszont annyiban rossz is volt, hogy mikor abbahagytam a bogyót először megjött 28 napra. És következő hónapban már 30 napra jött. Utánavaló hónapban 32 napra jött meg. Gondolhatod, minden hónapban azt hittem már terhes vagyok, közbe csak kiderült, hogy nem 28 napos ciklusom van. Aztán elmentünk 35 napig, akkor már úgy voltam vele, hogy dokihoz megyek. De a következő hónapban, mikor letelt a 36 nap, csináltam egy tesztet, ami kimutatta a terhességet. Ez pont szilveszter volt úgyhogy nagyon jól indítottam a következő évet. Szóval szerintem ne aggódj, csak ne rágd magad folyton ezen.

Azért sok sikert kívánok!

2008. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
az orvosok szerint hülyeség a "várni kell hónapokig, míg kitisztul a szervezet". állítólag az abbahagyás után már 1 héttel nem kimutatható a szervezetben a gyógyszer hatóanyaga, tehát nem tart hónapokig a tisztulás. ez régi beidegződés! aki gyereket akar, rögtön kezdjen élesben próbálkozni már az első ciklusban!
2008. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia én évek óta nem szedek gyógyszert és így a 3dik peteéréskor estem teherbe,előtte a 3 h.alatt folyamatosan én is azt számolgattam,mikor lehet együtt lenni..stb.még ovu tesztet is vettem,mikor pedig úgy voltam vele,hogy na most már nem számolom,mjad jön amikor akar,akkor ott lett a babó.

A gyógyszerről én is azt hallottam ,hogy min.annyi hónap kell,h.kitisztuljon ahány évig szedted,de azért gondolj bele ez nem c-vitamin,úgy felborítja a hormonháztartásodat,hogy nem tudsz tőle teherbe esni.Megmondom őszíntén én nem vagyok benne biztos,hogy rögtön jó is utánna teherbe esni,szerintem kéne hagyni a szervezetedet kitisztulni,az a babának is jobb lenne.

És ne görcsöljél ,mert állítólag az is befolyásolja a teherbe esést.Amúgy én úgy tudom 6hónap után még nem foglalkoznak orvosilag azzal ha nem esel teherbe,max.peteérést serkentő gyógyszert kapsz,de azt mondják egy két év normális lehet,mert lelki okai is lehetnek.Remélem azért mihamarabb összejön:)

Egy 18hetes kismama

2008. febr. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
NAGYON ARANYOSAK VAGYTOK!KÖSZÖNÖM SZÉPEN,NEM GÖRCSÖLÖK A TÉMÁN!
2008. febr. 9. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem a gyógyszer abbahagyása után 10 hónappal sikerült teherbe esnem.

19 hetes kismami

2008. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szia!


Én 3 év tablettaszedés után megvártam a három hónapot, a 4. hónapban terhes lettem és már nagyon örültünk, mikor a 7-8. héten megállt a fejlődésben a baba és meghalt. Azt mondták, sok minden lehet az oka, valószínűleg véletlen. A műtét után 3 hónap szünetet javasolt az orvos, és a 3. hónapban lettem terhes. Akkor a 9.héten vérezni kezdtem, és ismét elvetéltem. Persze nem vizsgálódtak, mi okozta őket, nem lehet tudni, ez a sablonszöveg, nem tudom, hány vetélés kell, hogy komolyabban foglalkozzanak vele.

Ezután már utánaolvastam, mi lehetett az oka, és mivel semmi szervi elváltozás nem volt, a progeszteron-hiány tűnt elfogadható magyarázatnak, ami pont a 6-10. héten okozhat problémát. Ez pedig egy hormon. Én csak azt tudom gondolni, hogy a szervezetemnek a hormontermelését felborította a fogamzásgátló. A második vetélés után több mint fél évvel újból terhes lettem, de már rákérdeztem az orvosnál, hogy lehetett-e a progeszteronhiány az oka, és azt mondta, igen, fel is írt Duphaston tablettát. Most 21 hetes kismama vagyok és nagyon boldog, de a fogamzásgátlót ellenzem, bárki bármit is mond, szerintem nem természetes, és nem jó beleavatkozni a rendes működésbe. Én biztos hogy soha többet nem szedek semmi ilyesmit. Persze mindenkinek a saját döntése.

Remélem nálad minden rendben lesz!

2008. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!