Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Őssejt?! Ilyen olcsón?! Mi...

Őssejt?! Ilyen olcsón?! Mi ebben az átverés? Nekem kicsit bűzlik ez a dolog . Vagy csak én akadékoskodom ennyire?!

Figyelt kérdés

Felkeresett egy nő (Babamamatudakozótól), hogy egy szlovák cég őssejt tárolása kapcsán ő az egyik kapcsolattartó.. etc.


Elküldte az összes anyagot, ami ezzel kapcsolatos.


A főbb dolgok:

Mi a Cord Blood Center-t választottuk, mert:



* Cégüknél fizetési kötelezettség csak az eredményes tárolás visszaigazolása után keletkezik!

* Az alapár 179.900 HUF melyre három-, hat- vagy tizenkétszeri kamatmentes részletfizetést is tudnak biztosítani.

* Az éves tárolás díja 10.990 HUF, tehát Önök döntik el, hogy mennyi ideig szeretnék tároltatni gyermekük köldökzsinórvérét.

* Tárolókapacitásuk könnyen elérhető, Budapesttől 2 óra.

* Magyarországon egyedüliként a Cord Blood Center nyújt az esetleges beültetéshez anyagi támogatást egészen 155.000 Euro-ig!

* Az intézmény gondol a család ilyenkor kieső jövedelmére is, ha sor kerülne a beültetésre az édesanyát 30.000 Euro-val támogatják, hogy gyermeke mellett lehessen.

* Egészségpénztári finanszírozás.


Közölte, hogy a regisztráció ingyenes. Ilyenkor felírja az adataimat, etc és küldik a 2 szerződést A szerződés (2 magyar nyelvű + 1 szlovák) B szerződés (2 magyar nyelvű + 1 szlovák). 'A' szerződés maga a szolgáltatás díja (179.900HUF) 'B' szerződés az éves tárolás díja (10.990HUF). Ezeket alá kell írni és visszaküldeni neki(k). Majd megkapjuk a csomagot, amit a szülésnél az orvos felhasznál, azt egy futár elviszi és másfél - két hónap múlva kiküldik az eredményt. Ha rossz az eredmény, mert baktériummal fertőzött a vér vagy nem megfelelő mennyiség, stb akkor semmisnek tekintendő a szerződés(nem kell fizetni semmit?!???), ha viszont az eredmény jó, akkor küldik a 2 csekket (tárolás+eljárás - levétel, vizsgálat,ilyesmi).


Nos, ez mind szép és jó, de mi ebben az átverés??? Esetleg találkozott már ezzel valaki? Kötött szerződést velük? Ha igen, mik voltak a tapasztalatok?


Ráadásul nekem a hölgy azt mondta, hogy Magyarországon nincs kirendeltségük. Tájékoztatóban mégis benne van a Mo-i cím ... SŐT! Már nem is az a cím, mert a feketelista.hu-n már másik van bejegyezve ...


Nekem kicsit bűzlik ez a dolog ... vagy csak én akadékoskodom ennyire?!


2011. ápr. 5. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem stimmel a dolog inkább ne foglalkozz velük!
2011. ápr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én már hallottam róla. Nálunk a városban már volt a cég képviselete a védőnőknél. Hogy átverés van-e benne azt nem tudom, de a cég létezik.
2011. ápr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezt a céget nem ismerem,de 180-ért már Magyarországon is van,és ott se kell fizetni,ha nem elegendő a levett anyag.
2011. ápr. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én dokim annak idején azt mondta, ha van lehetőség, mindenképp vetessük le, de NE a szlovák cégnél kössünk szerződést. Külön felhívta a figyelmemet, mert állítólag voltak problémák.
2011. ápr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, én nem tudom, róluk még nem hallottam.....ez persze nem jelent semmit. Viszont 2 éve, amikor a kisfiamnak eltetettük a köldökzsinór vért, elég alaposan utána néztem az itthoni lehetőségeknek. Nincs sok cég, de nagyjából ua. az áron dolgoznak, kicsi eltéréssel. A legmegbízhatóbb ( szerintem ) a Sejtbank, ahol jelenleg kb. 450e Ft a 20 éves tárolás. Mi ezt választottuk most is a 2. babánál. Mindenki ( orvos, védőnö, gyerekorvos...) őket ajánlotta. Azért nézz utána alaposan!
2011. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, hogy igaz-e, én egy másik kismamától hallottam, hogy azért ilyen olcsó, mert a vért Szlovákiában dolgozzák fel és tárolják. Ennek az a következménye, hogy ott is kell beültetni, ha esetleg szükség lenne rá, az pedig nem olcsó mulatság. Én biztosan olyan céggel fogok szerződni, aki itthon tárolja a vért, és a szerződés nyelve magyar. Szlovákul nem tudok, és hiteles fordítás hiányában alá sem írnék idegen nyelvű szerződést!!
2011. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ár mindenesetre nem gyanús, másnál is van ennyiért őssejtlevételi lehetőség.
2011. ápr. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ára nem gyanús, hiszen ha kiszámolod 20 évre, 400eFt. Ami nekem gyanús az a "plusz": kiesett jövedelem, beültetés támogatása. Ez biztosítói szolgáltatás.

Az is gyanús, ha két magyar nyelvű és egy szlovák nyelvű szerződést akarnak aláíratni veled. Persze, ha te tudsz szlovákul... Annyi mindenről hall az ember, én biztos, hogy nem írnék alá olyat, amit nem értek - persze le lehet fordíttatni...

Mi mindkétszer a Sejtbank-kal szerződtünk, de én úgy tudom, hogy az összesnél úgy van, hogy ha eredménytelen a levétel (kevés, szennyezett, stb.), akkor a mintavevő árát ki kell fizetni.

2011. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerződést mindenképpen lefordítanám egyik jó ismerősünkkel, azzal nincsen probléma.

Csak nekem ez az egész 'túl szépnek' tűnik.

Őszintén megmondom, hogy eddig úgy voltunk vele, hogy nem vetetjük le az őssejtet, csak mikor hívott a hölgy és tájékoztatott erről a lehetőségről, akkor kezdtünk el belegondolni ezekbe a dolgokba párommal.

2011. ápr. 5. 18:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Én kikértem tőlük a szerződést, a férjem ügyvéd én jogász vagyok és semmit nem találtunk benne ami gyanús lenne. Amúgy 2 nyelvű a szerződés és a magyar az irányadó, tehát nem kell fordíttatni. Az ár sem gyanús, hiszen 20 év alatt ugyanannyira jön ki. Ami FONTOS! Bárhol veteted le! Sikertelenség esetén sok cégnél ki kell fizetni a teljes árat!!!! A szlováknál pl nem. Ez nagyon fontos, mert ha ne adj Isten meghiúsul a levétel, vagy nem megfelelő a minta akkor minek fizess?! Sok cégnél ez nagyon tisztességtelenül de így van... Amúgy mi valószínűleg ezt a szlovákot fogjuk választani, a szerződésük alapján. JA még egy fontos dolog. Nagy butaság 20 évre előre kifizetni a tárolást... A mai világban egyrészt nem tudhatod mi lesz 20 év alatt a céggel (lehet, hogy el kell vinned máshova az őssejtet) a másik pedig ha véletlenül fel kell használni mondjuk pár év múlva, akkor kidobtál sok évi tárolási díjat az ablakon.... Az a tiszta, ha évente fizetünk. :)
2011. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!