Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köldökzsinór áramlásának...

Köldökzsinór áramlásának hangja milyen?

Figyelt kérdés

Vettem egy szívhangfigyelő készüléket a 12. héten, de nem hallottam semmit vele. Már 13+2 vagyok, de még mindig semmi. Egy ponton viszont olyat hallok, mintha a szél fújna. Ez a köldökzsinór áramlásának a zaja lehet? Ha ezt hallom, akkor ugye nincs gond a babával?

Hallok szívdobogás szerűt is, de az szerintem csak egy artéria vagy nem tudom, mert olyan lassan ver, mint a szívem. Túlsúlyos vagyok, elég nagy hassal, lehet, hogy ezért nehéz megtalálnom a baba szívhangját?


2011. ápr. 10. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Olyan susogós hangot ad a köldökzsinórban áramló vér. A túlsúly miatt még a védőnő is gyakran nehezen találja meg a kicsi szívhangját, ne aggódj.
2011. ápr. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még szerintem nagyon korai. Ès lehet rossz helyre is teszed. A köldökzsinór áramlásnak szerintem nincs hangja és ekkor még a baba is nagyon apró a köldökzsinór is rettenetesen kicsi.

Amit hallasz az a beleid mozgása.

Ne aggodj, ebben a korban még a sima ultrahanggal is egy tapasztalatlan nehezen találja meg a babát.


Söt én a 41-ik héten minden nap mentem már ctg-re és a praxisban egy új aszisztens volt és kb egy percig nem találta a szívhangot, teljesen levert a víz, habár tudtam hogy fekszik a baba és hogy rossz helyen keresgéli.


A sógorom medikus és a 16-ik héten próbáltuk stetoszkoppal de nem találtuk.


Èn nagyon parázos voltam, de azt mondták ne vegyek mert még parázosabb leszek és igazuk volt.

2011. ápr. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem még 16 hetesen is nehezen találta meg a doki a szívhangot ezzel a készülékkel,ugyhogy ne aggódj.
2011. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából nem aggódom nagyon, csak nagyon szeretném már hallani a kicsim szívverését. 3 UH-n voltam eddig és egyszer sem hallottam (nem kapcsolták be nekem), csak láttam a képernyőn.:(
2011. ápr. 10. 21:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Napra pontosan 40 hétre született a fiam, és még a szülés közben ahogy hallgatták a szívhangját, a szülésznő is egyszer véletlen az én vénámat találta meg de rájött rögtön. :) Úgyhogy lehet, hogy azt hallod. Volt nekem is, én megtaláltam a 12. héten. Alul keresd, nagyon alul. Biztos, hogy nem a beleid, ha jó helyen keresed. Lehet a tiéd, lehet a köldökzsinór. Később meg lehet még majd a méhlepény hangja is. Meg fogod ismerni a szívverését, ha megtalálod. Sok sikert!
2011. ápr. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi a 12. héten vásároltunk ilyen készüléket. Rögtön elsőre sikerült megtalálni a szívhangot. A boltban javasolták, hogy babaolajjal kenjem be a pocimat az jobban csúszik mint a zselé és jobban átjönnek a hangok. 12-13. hét környékén közvetlenül a szeméremcsont felett keresd a picit. Onnan tudod, hogy Ő nagyon gyorsan ver a szivecskéjük.
2011. ápr. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!