Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » December óta vagyok itthon...

December óta vagyok itthon táppénzen. Mikor várható, hogy kapok pénzt? 3 hónap is eltelt, és semmi.27 hetes km

Figyelt kérdés
Nem jókedvemből jöttem táppénzre, hanem mert kórházban voltam. Ha a férjemnek nem lenne olyan a fizetése, hogy épphogy kijöjjünk belőle, akkor nem tudom, mi lenne. Elgondolkodtató, hogy az állam ennyiren nem törődik azzal, hogy valaki a fizetése helyett rá lenne szorulva az állami segítségre... De ha én nem fizetek be valamit időben, akkor büntetnek. Mire számítsak? Egy összegben kapom majd meg, vagy szakaszosan az eddigi 3 hót, és a további két hónapra is majd hónapok múlva kapom meg? Én minden alkalommal, hogy a doki odaadja a papírt, küldöm is tovább a munkahelyre, onnan me megy az OEP-be.
2009. márc. 2. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:
és mit mond a munkahelyed? ha a munkahelyed kifizetőhely, akkor nekik kéne utalniuk minden hónapban, ugyanúgy, mintha fizetés lenne...
2009. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elvileg az első összeg az csúszhat a bérszámfelytés miatt, és utána egy összegben megkapod az elmaradtakat,és utána már folyamatosan érkeznie kellene.De három hónap az nagyon sok.Ha tudsz akkor menj be a helyi illetékes OEP-be és érdeklődj utána, hogy mi a helyzet.Lehet hogy a munkahelyed ül még a papirokon.Vagy ha te nem tudsz bemenni, akkor írj meghatalmazást és a párod menjen be, vagy valaki hozzátartozód.(anyukás, anyos stb.) Tökéletesen megértelek, nálam a TGYÁS-al csinálták ezt, meg a MÁK a családipótlékkal.Szóval kitartás.Sajna azon kívül hogy a nyakukra jász nem tudsz mást csinálni.

Minden esetre próbálj meg nyugodt maradni,mert nem tesz jó a babónak, ha túl stresszes vagy.

2009. márc. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ahhoz az oep-hez telefonálj be ahova a munkáltatód tartozik...amennyiben a munkahelyed nem kifizetőhely...annál is inkább küldeniük kellett volna mert ha decemberre is jár táppénz annak szerepelnie kell az adóbevallásodon...erről nekik kellett volna már küldeni egy papírt. Csörögj rájuk nyugodtan!!!
2009. márc. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én pont ma hívtam az OEP-et,mert a januári táppénzből csak 1hetet kaptam.Októbertől vagyok táppénzen,az elsőt dec. végén kaptam.Januárba rendesen jött a decemberi.Felhívtam őket,csak a taj-szám kell,és megmondják,hogy hol van elakadva a pénzed.Állítólag magadnak is beküldheted a papírodat,és akkor biztos,hogy odaér.Sok sikert,jó babavárást!
2009. márc. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én január elseje óta vagyok táppénzen, és még én sem kaptam semmit :-(
2009. márc. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én már ilyenkor biztos, hogy a fél világot körbetelefonáltam, de legalábbis körbeíméleztem volna. mit képzelnek ezek magukról? ha mindenki így végezné a dolgát, ahogy ezek, akkor semmi nem lenne sehol. felháborító egyszerűen, hogy amikor vonni kell a TB-t, az nagyon egyszerűen megy, ha meg nekik kell fizetni, akkor meg már csűszhatnak apróbb hibák gond nélkül... ne hagyjátok magatokat, lányok. első voltam.
2009. márc. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is dec.óta vagyok Tp.n de én rendesen kapok pénzt mindig mint mikor dolgoztam ugyan úgy utalnak!
2009. márc. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!