Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha én idén júliusban fogok...

Ha én idén júliusban fogok szülni, de már mostantól vagyok táppénzen, mert veszélyeztetett lettem, akkor ez az öt hónap táppénz után fogják kiszámolni a TGyást, és a GYedet?

Figyelt kérdés
Vagy az előző évtől, vagy amikortol terhes lettem és onnantól vissza egy év???Nem értem . Segítene valaki?
2011. jan. 28. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Előző év alapján számolják
2011. jan. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint a te esetedben, mivel 2011-ben szülsz, a 2010 átlagjövedelmét veszik alapul
2011. jan. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jan. 28. 12:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért helyesbíteném az első választ. A tgyást valóban a 2010-es év alapján fogják számolni, de a gyed alapja lehet 2011, ha július 17 után szülsz.

Ugyanis ebben az esetben a gyed jogosultság kezdő napja már 2012-re esik, és a jogosultság kezdete a kiinduló pont ahhoz képest veszik alapul az előző évi jövedelmet.

Így ha pl. július 25-én szülsz, és a tgyást sem veszed hamarabb igénybe, akkor csökkentheti a gyededet a mostani betegállományod (a betegszabi alatt kapott béred ugyanis beleszámít a jövedelmedbe 2011-ben, és annak az összege csak 70%-a a bérednek)

2011. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó rosszul írta.... a betegszabi nem 70%, hanem 60%
2011. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó nem írta rosszul. A betegszabadság 70%, a táppénz 60%.
2011. jan. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kismama mehet betegszabira??? Engem egyből táppénzre vettek. Ez már megszűnt,nem??
2011. dec. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés január 28-án íródott.

AKKOR még volt betegszabi, ez a szabályozás május 1-től él. Onnantól valóban nem jár betegszabadság ha veszélyeztetett terhesség miatt vagy keresőképtelen.

2011. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!