Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsolnátok egy 18éves...

Mit tanácsolnátok egy 18éves lánynak?

Figyelt kérdés

Úgy hozta az élet, hogy 18 évesen anya leszek!

Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy majd megbánom, meg menjek abortuszra, stb.


Sajnos nincsenek kisgyerekes ismerőseim, igy nem tudok elmenni hozzájuk babázni, vagy valami.

Tőletek, anyukáktól szeretnék jó tanácsokat kapni, hogy mikre készüljek fel.

Esetleg küldhetnétek nekem saját baba kelengye listát is, amit ti magatok irtatok össze. Nem tudom, hogy mi az ami tényleg kell és mi az amire nincs szükség.

Irhattok nekem hasznos tanácsokat is.

Sajnos nincsen túl sok pénzem, de a legfontosabb dologra megvan a pénz, nem fog hiányt szenvedni semmiben sem a pici. Hogyan tudnék ésszerűen spórolni? Milyen praktitákat tudtok?

Minden tanácsot nagyon szivesen fogadok :)


Kötöszködő válaszokat nem kérek. Igy alakult az életem, ezen nem szeretnék változtatni, már nagyon várjuk a párommal a babát :)


12hkm


2011. ápr. 16. 15:21
1 2 3
 1/26 haramia ***** válasza:
100%
Szia! ha adsz egy e-mail címet én tudok küldeni egy nagyon részletes és klassz babakelengye listát, ide hosszú és nem férne ki. És hajrá, nem az számít, hogy 18 éves vagy, hanem a hozzáállás! Jó babavárást!
2011. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Szia

Csak kattints arra, hogy privát e-mail a kérdés irójának :)

2011. ápr. 16. 15:36
 3/26 haramia ***** válasza:
100%
:D tényleg...:) elküldtem, persze ebből nem kell minden, de nekem sokat segített hogy nem kellett aggódnom nem e elfelejtek vmi fontosat. A végén meg az van, hogy Neked mikre lehet szükséged a kórházban! :)
2011. ápr. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én most várom a második babámat májusra. De a kislányomat 19 évesen szültem, nekem is úgy alakult.

Látom, hogy azt írtad, hogy a pároddal nagyon várjátok a babát és ez nagyon fontos, hogy ott vagytok egymásnak!

Nem volt könnyű anyának lenni ennyi idősen, és főiskolára is jártam közben. De nagyon sok boldogságot szerzett nekem. Azóta már nagylány és most izgatottan várja a kistesót.

Nem azon múlik, hogy mennyi pénzt költesz rá, hanem ahogyan neveled és amennyi időt rá fordítasz.

A babakelengyét is okosan meg lehet vásárolni, hogy ne legyen olyan drága. Kiságyat már 10-15 ezer forintért tudtok venni. Én nagyon sok kisruhát vettem turiban szinte fillérekért, gyönyörűek és senki sem mondja meg honnan van. Különben is alig hordja majd, mert hamar kinövi. A krémeket, fürdetőket a háziorvos írta fel, gyógyszertári termékek és nagyon jók.

Nagyon boldog babavárást kívánok Neked!

2011. ápr. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :)
2011. ápr. 16. 15:44
 6/26 A kérdező kommentje:
haramia: nem kaptam meg a listát :(
2011. ápr. 16. 16:48
 7/26 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 haramia ***** válasza:
...bocsi, remélem most elment, ma nagyon szétszórt vagyok :)
2011. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"kötözködő válaszokat nem kérek"

Én erre szeretnék reagálni ;))

Nem kell félned a kötözködő válaszoktól. Mindenkibe bele lehet kötni: túl fiatal, túl idős, túl kevés a pénze/vagy túl sok. Igen ez utóbbi ha túl sok munkával/felelősséggel jár, ez is gond lehet!


Mindenki viszi a maga keresztjét: jól dönt viszont MINDENKI, aki biztos döntésében, teljes szívvel teszi azt!


Nem kell tehát mentegetőznöd!

Az élet nem recept és előírások és elvárások szerint működik.

Sok boldogságot, járd a saját utad!

2011. ápr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon szuper bébi holmikat lehet turiban kapni. Töredékéért, mintha boltban vennéd. Kiságy, pelenkázó is jó használtan. Nézelődjetek tesz-veszen, vaterán, jó dolgokat lehet kifogni és még van időtök bőven.

Ha még nem kezditek a vásárát, minden hónapban tegyetek félre valamennyi pénzt, amit majd a baba dolgaira szántok.


Jó egészséget, sok boldogságot nektek!

2011. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!