Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tanácsolnátok egy 18éves...

Mit tanácsolnátok egy 18éves lánynak?

Figyelt kérdés

Úgy hozta az élet, hogy 18 évesen anya leszek!

Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy majd megbánom, meg menjek abortuszra, stb.


Sajnos nincsenek kisgyerekes ismerőseim, igy nem tudok elmenni hozzájuk babázni, vagy valami.

Tőletek, anyukáktól szeretnék jó tanácsokat kapni, hogy mikre készüljek fel.

Esetleg küldhetnétek nekem saját baba kelengye listát is, amit ti magatok irtatok össze. Nem tudom, hogy mi az ami tényleg kell és mi az amire nincs szükség.

Irhattok nekem hasznos tanácsokat is.

Sajnos nincsen túl sok pénzem, de a legfontosabb dologra megvan a pénz, nem fog hiányt szenvedni semmiben sem a pici. Hogyan tudnék ésszerűen spórolni? Milyen praktitákat tudtok?

Minden tanácsot nagyon szivesen fogadok :)


Kötöszködő válaszokat nem kérek. Igy alakult az életem, ezen nem szeretnék változtatni, már nagyon várjuk a párommal a babát :)


12hkm


2011. ápr. 16. 15:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék olyan válaszokat, hogy majd megbánom, meg menjek abortuszra, stb."


Aki ilyet ír, az nem normális! Az abortusz igenis gyilkosság, Te pedig életed legjobb döntését hoztad azzal, hogy megtartottad a babát! Igen, valószínűleg nem lesz könnyű, de hidd el 20 év múlva még a puszta gondolatba is bele fogsz borzongni, hogy mi lett volna, ha elveteted(Bár nekem az jött le, hogy ez nem is igen merült fel benned hálistennek.),és nagyon fogsz örülni, hogy így döntöttél.A gyermek igenis áldás, és az élet legnagyobb ajándéka, még ha váratlanul jön is! Szívből gratulálok, és sok sikert!

2011. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Spórolós tippeket nem tudok adni. De azt mindenképpen tanácsolom,hogy előre mondd meg a párodnak, hogy legyen nagyon türelmes veled a terhesség alatt, és az első hónapokban.(persze később is, de ebben az időszakban különösen) Nem biztos, de benne van a pakliban, hogy lobbanékonyabb, érzékenyebb, sértődősebb leszel. Utólag majd nevetni fogsz magadon, de az adott pillanatban halálosan komolyan gondolod a dolgokat. Gratulálok!
2011. ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Tényleg nem az a fontos hogy hány éves vagy hanem hogy milyen felelőséggel tudsz gondoskodni a babádról. Nem muszáj mindig a legdrágábbat megvenni vannak nagyon szép használt baba boltok is ahol az eredeti ár töredékébe kerül minden.

Ha a családod is segít úgy még könnyebb lesz. Biztos vagyok benne hogy nagyon jó anya leszel, boldog baba várást.

2011. ápr. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
ha ketten fogtok lakni a pároddal, meg a babával, akkor sokat tudsz spórolni a pénzen úgy, ha egy hónapban kétszer mentek nagyvásárlásra, részletes listával. Pl. írd össze, hogy mit fogtok enni/főzni a köv. 2 hétben, és ennek megfelelően vásároljatok. Így lassan ki tudod számolni, hogy egy hónapban mennyi megy el kajára. A pelus az első periódusban kb. 10-15 ft. lesz.
2011. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
próbálj szoptatni,ameddig csak tudsz, mert a tápszer egy vagyon. A pelusból, ha elsőre a legjobbat veszed, amit lehet kapni, akkor később a bőre nem valószínű, hogy bevesz az olcsóbbat. Minél nagyobb a mérete annál drágábbra jön ki egy darab. DM-nél érdemes gyűjteni a pontokat, így ott a legolcsóbb a normális pelenka. Cumisüvegből egyből nagyobbat kell venni, így azt nem kell, idővel lecserélni. Légzésfigyelő, mérleg jó használtan is, vagy bérelj.
2011. ápr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Mi most tértünk át a darabra vásárolható pelusra, bírja a bőre. Előtte Pampers active babyt használtunk, de most nem volt sehol sem akciós és 4-es méretben így 1 db már 58 Ft-ra jött ki. Korábban próbáltuk már a db-ra vásárolhatót, de nagyon rossz minőségű volt. Most úgy mentem a bababoltba, megkérdezem, hátha van rugalmas derekú vagy tépőzárú. És volt.:) 35 Ft/db. Kicsi vastagabb, mint a pampers, de nem folyik ki sehol. Érdemes kísérletezni ezekkel is. Mi mostantól ezt vesszük, hisz így napi szinten nem kevéssel kerül kevesebbe a pelus. (Nylonos borításút ne vegyél szernitem majd)
2011. ápr. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!