Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A lombik programot csak...

A lombik programot csak inszeminácio után lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 16:22
 1/6 Manka68 ***** válasza:
78%

Szia!

Attól függ, mi a probléma. Pl ha petevezeték elzáródás, akkor semmi értelme az inszemnek, rögtön lombikra küldenek.

Ha apának reménytelen értékei vannak az inszemhez, akkor szintén. De ha mondjuk ismeretlen eredetű meddőség, akkor sajnos végig kell csinálni az inszemeket, másképp nem támogatja a TB.

2011. ápr. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Úgy, mint ahogyan az első írta. Ha a doki nagyon normális, és olyan jellegű a dolog, akkor papíron leigazolhatja, hogy már átestél inszem.-on. (pl.: magasabb életkor, endometriózis, fél petefészek..stb)
2011. ápr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Én ajánlanám, hogy beszélj orvossal (el lehet intézni, én nem csinálnám újra végig az inszemeket, ha tudom előre, hogy van más út is - persze akiknek inszemmel sikerült, nyilván másképp gondolják)
2011. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 sumergo ***** válasza:

Ha az orvos lát minimális esélyt arra, hogy az inszem sikerülhet, akkor biztosan előbb az lesz. Aztán az inszem(ek)-ből is rengeteg információhoz jutnak, és ha úgy látják, inkább elindítanak a lombikprogramban.

Azért érdemes az orvosra hallgatni, mert lényegesen kevesebb a macera az inszemmel, mint a lombikkal, az árakban pedig 100x-os különbség is lehet! Tapasztalatból írom.

11 hkm

2011. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én az Istenhegyin voltam inszemen (nem tudtam államilag finanszírozottba menni, munkahely miatt), maga a beavatkozás volt 25ezer, hozzá az injekciók 40-60 ezer. A lombiknál nem kellett fizetni a beavatkozásért, viszont az injekciók kerültek 120ezer körül. Inszemen voltunk 4X, lombikon 1X... Azért nem mindegy!
2011. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sumergo ***** válasza:
Nekem lombikkal sikerült, mint írtam, de arra biztatlak, hogy ne te döntsél ebben a kérdésben, hanem orvos, és lehetőség szerint ugyanabban az intézményben csináltass inszemeket, mint ahová lombikra is mennél, sok fontos infot szerez a dokid veled kapcsolatosan.
2011. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!