Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endometriozist kinek hogyan...

Endometriozist kinek hogyan kezelték? Nálam laparoszkopián derült ki 3 sikertelen inszemináció és 2 sikertelen lombik után, hogy endometriozisaim vannak. GnRh kezelést fogok kapni 3 vagy 6 hónapig. Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

Figyelt kérdés
Milyen injekció lesz, hogyan fogják ellenőrizni, hogy hatott-e a kúra? Hétfőn konzultálunk ez ügyben az orvosommal (Major Dr-ral a Debreceni Klinikán), és addig néhány információt be szeretnék gyűjteni!
2011. júl. 22. 10:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez érdekes... Nekem először csináltak laporoszkópiát, utána jött az inszemináció és a lombik (utóbbi sikerült:) Bocsi az offért, nem vagyok profi a témában, de nekem furi a sorrend. (volt így értelme a beültetéseknek?) Az orvosod biztos tudja, mi a helyes, csak most meglepődtem! A GNRH-t szerencsére megúsztam, nem volt rá szükség. Sok szerencsét!
2011. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen...Jogos...

Elég hosszú a történetem....Lényeg,hogy HSG vizsgálatom volt már 2 éve,ott azt találták,hogy a bal petevezetőm el van záródva...A nőgyógyászom Pestre irányított a Forgács Intézetbe,ahol nagyon kedvezőtlen tapasztalataink voltak...3 sikertelen inszem...még 3-at meg akart csinálni a Dr Úr a lombik előtt...de azt mondta,hogy a fizetős lombikot máris kezdhetjük,az ingyenesre fél évet kell várnunk... 34 éves vagyok........ NO COMMENT!!! Így váltottunk önhatalmúlag a debreceni Kaáli felé. Ott a két sikertelen lombik után javasolta az orvosom a laparoszkopiát,ami most hétfőn volt... És igen!!! Teljesen jogos,amit írsz....Feleslegesen szenvedtem végig az injekciókat,gyógyszereket...nem beszélve a rengeteg mászkálásról....és pénzről.....

2011. júl. 22. 10:54
 3/12 anonim ***** válasza:
megint én. Én is Debrecenbe jártam, ezért lepődtem meg, hogy más az eljárás. Egy kalappal a továbbiakhoz!!!!!
2011. júl. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nekem a Kaáliban Bodnár Dr az orvosom. Nagyon szimpatikus,és nagyon meg voltam vele elégedve...Azt mondjuk én sem értettem,hogy miért nem csinálják meg időben a lapar.-t... De gondoltam,hogy Ő az orvos,jobban tudja,mint én...Gondolom "drága" vizsgálat a tb-nek...Vagy nem tudom...Pedig így is adtam "borítékot" Major Dr-nak is....Köszönöm szépen a drukkolást :) Remélem megoldódik minden legkésőbb fél év múlva,és végre babázhatok...
2011. júl. 22. 11:04
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem az endometriozist még babavállalást előtt diagnosztizálták, volt laparaszkópiám, és 3 hónapig kaptam a GNRH kezelést, tovább nem bírtam a mellékhatásokat. Ez 4 hónapra megszüntette a mensimet. Utána jött 1 év próbálkozás a teherbeeséssel, majd sikertelen inszemek, és most jutottunk el az első lombikig.

Nekem onnan tudni, hogy hatott a kúra, hogy megszűntek a mensikor jelentkező rettenetes fájdalmaim

2011. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is is GnRh-t kaptam a második laparszkópiám után és ez hatott: endometriózis elmúlt. Terhes (egyelőre) nem lettem, de nálam más rendellenesség is van az endometriózison kívül, sajnos...

Nekem nem ellenőrizték, hogy hatott-e a kúra. Azt mondta a prof ha még egyszer panaszkodni mernék, kipakolnak... meg hogy milyen drága ez is injekció...hogy képzelem hogy első műtét után ilyen hamar visszaesek!...

két éve tájukra sem mentem

2011. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nekem uh-on látszott az endometriózis, ezért laparoszkópiát végeztek. Az orvosom felajánlotta rögtön, hogy megkapom a gnrh kúrát, vagy próbálkozunk spontán, mert a műtét során igyekezett mindent eltávolítani. Fél évet kaptunk, a 6.hónapban fogant a kisfiúnk:-))Így megúsztam a szurikat. Attól is függ, hogy hol van az endó.Nekem szerencsére csak a petefészkemben volt, és meg tudták oldani a műtéttel. Eddig szerencsére nem jött vissza(2és fél éve).

Szorítok neked nagyon!!

2011. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN AZ EDDIGI SEGÍTSÉGEKET!!!

NAGYON HASZNOSAK VOLTAK!!

2011. júl. 22. 20:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Szeretnék kérdezni:uh-n nem derült ki az endometriózis?
2011. júl. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Uh-on nem derült ki.... :( Ez a vizsgálat kell hozzá sajnos....
2011. júl. 28. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!