Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam az ismételt afp...

Ma voltam az ismételt afp eredményemért és magassab lett mint az elöző. Mondta a doki hogy a genetikain kérjem a magzatvíz vizsgálatott! Az veszélyes?

Figyelt kérdés

21hetes kiamam vagyok.Mikor a 16.hétbe levették az afpét 3.0lett fél magasabb mint a normál(2.5)a genetikai UH ra küldtek ott aztmondták semmi bajt nem látnak de ismételjük meg az afpét.Az ismételt afp eredményem pedig 4.09lett még magassabb!Nagyon aggodok hogy valami baj lehet és kedden kell mennnem a genetikaira de én addig megörülök!aki tud infokat meg tapasztalata van ilyen afp ügyben kérem irjon.

Elöre is köszi


2009. márc. 4. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az életkorom miatt voltam magzatvízvizsgálaton Debrecenben. Nekem egyáltalán nem fájt, nagyon vigyáztak rám és a babára is, utána egy hét pihi, semmi komplikáció nem volt. Az AFP ismétlésén meglepődtem, mert én úgy tudom és mindenhol azt olvastam, hogy az egy adott terhességi időponthoz (16. hét) kötött vizsgálat, korábban és később végzett vizsgálat rossz eredményt adhat. Sok helyen pedig egyenesen elavult vizsgálati módszernek tartják. A magzatvízvizsgálattól ne félj, nem úgy történik, hogy odamész és ledöfnek egy nagy tűvel. Genetikus készít ultrahangvizsgálatot, elkészítenek egy 4 markeres vérvizsgálatot, és ha még mindig nyugtalanító az eredmény akkor ajánlják fel a magzatvízvizsgálatot. (legalábbis Debrecenben ez volt a menete)
2009. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek is rossz lett az afp eredménye.Ő nem hagyta h megszúrják hanem inkébb elment egy genetikai uh-ra.Mindent a legnagyobb rednben találtak.

Az afp nagyon elavult módszer és mér csak magyarországon végzik.

Feleslegesen streszeletetik a kismamákat az esetleges rossz eredménnyel.

Én azt javaslom h menj ele egy 4d-s uhra ahol genetikailag vizsgálnak is.

2009. márc. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, én 3 hete voltam magzatvíz vizsgálaton az életkorom és az alacsony (0,55) afp miatt. Engem is nagyon megrémisztettek. A magzatvíz vizsgálat sokkal pontosabb eredmény ad mint az afp ami az orvosom szerint csupán 60%-os pontosságú. Mivel én nagyon aggódtam bevállaltam a magzatvíz vizsgálatot, nem kellemes de ki lehet bírni és ha betartod a szigorú pihenést utána nem lesz semmi baj és persze én is megnyugodtam mert az eredményem jó lett.

Azt én sem értem hogy nálad 2x csinálták meg ezt a vizsgálaton mert én is úgy tudtam, hogy ezt csak a 16. héten nézik.

2009. márc. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A korom és a rossz integrált teszt eredmény(1:120) miatt voltam magzatvíz vizsgálaton.Sokkal rosszabbra számítottam.Én is pihentem utána pár napot,minden rendben volt,ma már 9 hós a kisfiam,és teljesen egészséges.Az AFP tényleg elavult,de ez gondolom ez téged egy cseppet sem nyugtat meg.Én is akkor nyugodtam meg,amikor felhívtak,és közölték,h a magz.víz vizsg. eredménye negatív.Nekem csak 2 napot kellett várni az eredményre(nem 4 hetet),mert én a Telki khzban csináltattam,és ők Prágába küldik ki a levett vizet,ahol fluoreszkálós módszerrel vizsgálják.Az 1 hónapot nem tudom hogyan bírtam volna ki...
2009. márc. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem alacsony lett az AFP-m (0,64)és azóta 2 hete megszületett a kislányom aki teljesen egészséges.Nem voltam magzatvízvételen. Az AFP nem sokat ér...szerintem.
2009. márc. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oh köszi a nyugtatgatásokat,azthiszem beválalom a magzatvíz vizsgálatot.Mondta az orvos hogyha ök küldenek ilyenre akkor nem kell fizetni.Nektek se kellet?Vagy ti magatoktól csiáltatátok hogy megnyugodjatok vagy a doki irt beutalót?
2009. márc. 4. 20:10
 7/8 anonim ***** válasza:
11.43-as vok.Nekem úgy volt,h én fizetős integrált tesztet csináltattam,a Géndiagnosztikai Központban(XIV.Bolgárkerék u.3)és ott,ha 5000 ft-al többet fizetsz,amennyiben pozitív az eredményed(1:230 alatt)akkor ha vállalod a magzatvízvizsgálatot,a Telki magán khzba mehetsz.Különben 1700000 ft ott a vizsgálat,de neked nem kell fizetned.Általában mindenki kifizeti a plusz 5000-et,így összeadódik a pénz,és ebből fizetik ki a vizsgálatot(tehát neked 5000 ft-ba kerül).Mivel ők Prágába küldik,és nem csak a hagyományos tenyésztéssel vizsgálják(azzal is)hanem a fluoreszkálós módszerre is.Ez is 100%-os,csak utána még több dologra nézik(amik már nem olyan mértékű dolgok,ami az életét,vagy annak minőségét lényegesen befolyásolnák)De 21 hetesen sajnos már nem nagyon van jelentősége,én a 18.hetet kezdtem amikor levették,és rá 2 napra eredmény volt.
2009. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Megkérdezhetem, hogy milyen lett az eredményed? Nekem is magas lett az afp-m (mom:3), és jövő héten kell mennem genetikai uh-ra!
2009. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!