Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismama vagyok. Egy...

22 hetes kismama vagyok. Egy pár napja vérzik az orrom, nem durván és inkább csak ha éppen fújom de akkor is. Mi lehet az oka, esetleg természetes?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 13:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt könnyebben vérezhet az orr, ezt sok helyen lehet olvasni, hallani, természetes. Hogy pontosan mitől, azt nem tudom, de talán a vérbőség miatt is könnyebben elpattannak kisebb hajszálerek.
2011. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a vérnyomásoddal nincs gond akkor teljesen normális .Nekem is volt néha még most is van pedig 39 hetes vagyok de 35 hét környékén általában elmúlik
2011. ápr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj, nekem is van (25 hetes kismami).Sőt nekem az ínyem is rettenetesen vérzik, fogmosáskor. A vérben keringő nagyobb mennyiségű ösztrogén több vért juttat az orr nyálkahártyájába is, amely ugyanúgy megduzzad, mint a méhnyak a szülésre való felkészülése során. Ha nagyon kiszáradna az orrod, (mert nekem pl. nagyon folyik) akkor kicsit megnedvesítheted belül is vizes zsepivel pl..A c vitamin megnövekedett mennyisége a szervezetben, a hajszálerek megerősödését okozzák, és csökken ezáltal a vérzés. (De ne szedj vitamint túl sok mennyiségben!)Kipróbálhatod azt is, hogy vazelinnel kenegeted az orrlyukad.

Remélem tudtam segíteni, KÖNNYŰ SZÜLÉST KÍVÁNOK, ÉS JÓ EGÉSZSÉGET NEKTEK!

2011. ápr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,közben sikerült konzultálnom a védőnőmmel és mondta hogy ne idegeskedjek ez természetes.Vérbőség miatt van.Mindenkinek köszi mégegyszer.
2011. ápr. 19. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!