Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes km vagyok, ma egész...

33 hetes km vagyok, ma egész nap keményedik a pocim, figyeltem de nem rendszeresen. Szúró érzést érzek a hüvelyemben, hányingerem is van. Ugye nem szülök még?

Figyelt kérdés
33 hetes km vagyok, ma egész nap keményedik a pocim, figyeltem de nem rendszeresen, Szúró érzést érzek a hüvelyemben, hányingerem is van. A méhszáj 2100 már 3 hete, pihenek, szedek magnéziumot, nem tudom mit tehetek még, nem szeretném h koraszülött legyen a babóm. Lehet csak túlreagálom a dolgokat, de első baba és nincs még tapasztalatom. Anyát akármioről kérdezem sajna ő nem sok mindenre emlékszik már vagy nem tapasztalt olyat. Hívjam a védőnőt, vagy menjek dokihoz? Nincs fogadott orvosom. Kérlek, adjatok valami tanácsot!
2009. márc. 4. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
csak akkor menj dokihoz ha a fájások rendszereződnek 10 percesekkel elég attól függ milyen messze vagy a kórháztól.
2009. márc. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A pihenést ne hagyd abba, és próbálj megnyugodni. Bár nem vagyok orvos és Ők se szeretnek távolból diagnosztizálni, de 3 szor szültem. A keményedés normális ilyenkor, és a szóró érzés is. A keményedés azért van, mert a méhed készül a szülésre (edzés), a szúró érzés, pedig azért, mert a baba egyre lejjebb kerül és nyomja az idegeket. A valódi fájások rendszeresek (nekem legutóbb 12 percesekkel kezdődött) és a fájdalom nem csak a hasfalon, hanem a deréktájon, hátul is érezhető.

Ha továbbra is aggaszt a dolog, menyj be holnap a korházba, a szülészetre. Inkább menyj fölöslegesen mint későn. Ha van valami segítenek, ha nincs akkor legalább megnyugodhatsz.

Én a harmadiknál is bizonytalan voltam, sokszor gondoltam, hogy kezdődik, pedig nem volt semmi. Nem Te lennél az első, aki vaklárma miatt megy be. Szóval ezen ne aggódj! Csak nyugi, tudni fogod mit kell tenned!

2009. márc. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!