Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek rendszeresen keményedik...

Akinek rendszeresen keményedik a hasa a szülés előtti hetekben, az könnyebben szül, mint akinek fogalma sincs mi az a keményedés?

Figyelt kérdés

Azt mondják a keményedés természetes, gyakorol a méh a szülésre. Ez a szülés előtti gyakorlás könnyíti a vajúdást?

Bocs, ha hülyeséget kérdeztem! Első gyerekemmel nem keményedett a hasam, azt sem tudtam mi az, sokáig szenvedtem, lassan tágultam, 14 órát vajúdtam. Most 37 hetes terhes vagyok, már hetek óta keményedek, mostanra már nagyon kellemetlen ez az érzés. Talán könnyebb lesz ez a szülés? Vagy semmi összefüggés?


2011. júl. 7. 19:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi összefüggés! Ez is egyedi,mint a terhesség is hogy más-és más,néha még egy anyukánál is előfordul,hogy 2 teljesen eltérő terhessége lesz-1 nemű babákkal.


Nekem az elsővel lövésem sem volt,mi az a keménykedés,jóslóm is csak 2x 1 perces volt,1 hét szünettel, a kislányunk mégis szinte kipottyant,nehezen hittem el,hogy akkor tényleg szülni fogok majd!

A másodikkal már volt kicsit fájdalmasabb volt az 1x-i jósló,az utolsó napon keménykedtem,kicsit jobban fájt a szülés,de még akkor így is,mint a nővére, "szinte kipottyant" .


Könnyű szülést és egészséges kisbabát!!


Üdv:30 heteske

2011. júl. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég sokszor keményedett a pocakom. 2ujjnyira voltam tágulva fájás nélkül és burokrepesztéstől számítva 4órára meg lett a lányom, ebből kettő volt gázosabb. Elég könnyű szülésem volt, így elsőre :)
2011. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én nagyon sokat keményedtem :S az nem volt vmi jó, viszont isteni szülésem volt!!! egy apró fájás sem volt, tágultam, meg minden... férjemmel nevetgéltünk, hülyéskedtünk, majd mikor már jött az első fájás, 1 óra múlva már toltam, és meglett a fiam, így ha azt nézzük elsőre 2 óra alatt fájással, tolással mindennel együtt meglett. amúgy meg ha a keményedéseket, tágulást... nézzük, majdnem 1 nap :S :P :)
2011. júl. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig keményedett, egész terhesség alatt, és mind könnyen szültem :)

Év égre! Egy olyan kérdés, amire nem rémtörténet a válasz :) Jó olvasni könnyű szülésről is, nem csak a pokoli történetekről, hogy az ember az x-dik szülés után is pánikba esik :))))

2011. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az első terhességemnél csak akkor éreztem valami keményedés félét, amikor jöttem fel a negyedikre vagy ha siettem. Azt se tudtam, milyen a jósló. Elfolyt a magzatvíz, bementünk, semmi fájásom nem volt. Talán 3 óra múlva, NST-n kezdtem érezni, hogy 20 percenként feszül a hasam, kérdeztem is a szülésznőt, hogy ez az? Nevetett rajtam és mondta, hogy igen, jelzi a gép. Na akkor éreztem először igazi keményedést, de igazából az már a fájások kezdete volt. Ehhez mérve kb 4-5 óra múlva a kezemben volt a gyerek.

Most 34 hetes vagyok, már a 31. héten éreztem rendesen a derekamban görcsöt... Szóval nem tudom, de szerintem nincs összefüggés.

2011. júl. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ja, és én is nyíltam is előtte már, pedig semmit nem éreztem...
2011. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elso gyereknel egyaltalan nem volt sok osszehuzodasom, csak a vegen, akkor is alig-alig. Harom orat vajudtam osszesen, rovid szules volt.

A masodik terhessegem alatt magneziumon eltem, allandoan kemenyedett a hasam, nyilt a mehszaj, vegul inditani kellett a szulest, mert mar nagyon kinyilt fajas nelkul (harom ujjnyira). Igy kb ket ora volt. De nem volt konnyebb sem, nehezebb sem.

2011. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Ha megszültem, majd leírom én is a tapasztalataimat :-)
2011. júl. 8. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!