Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha csak egy lakásban vagyok a...

Ha csak egy lakásban vagyok a macskával, úgy is el lehet kapni a toxoplazmát?

Figyelt kérdés
Nem estem még át rajta,és most terhesen nem is volna jó ha elkapnám.2hetente kb:20percet vagyok egy ismerősömnél,akinek van 3 macskája.Nem simogatom őket és nem is megyek a közelükbe,de még is csak a lakásban vannak.
2009. márc. 5. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy elkaphatod, főleg, hogy nem is érintkezel vele. Mikor én terhes voltam, volt macskánk és semmit nem kaptam el tőle. Lakásban van gondolom és tiszta!
2009. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen,van rá esélyed ha még nem estél át rajta.Szerintem akár az 1% kockázat is felesleges,ha meg lehet előzni.A Te gyerekedről van szó,más könnyen könnyelmű veled.Szerintem egy ideig ne tedd ki magatokat a fertőzés lehetőségének,mert nagyon súlyos következményei lehetnek.

A terhesség elején tud nagy károkat okozni a magzatban a toxo.


Boldog babavárást.

2009. márc. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Én 17hetes pocis vagyok és benti macskánk van én sem estem még át a toxoplazmán de nekem a dokim azt mondta hogy mivel benti cica nem érintkezik kinti macsekokkal így naon kevés esélye van annak hogy elkapjam..

Remélem tudtam segiteni..Üdv

2009. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha még nem estél át rajta, akkor csináltass vérvizsgálatot. Nekem a dokim automatikusan kiírta, de nem mindenhol van így. Kérdezz rá. Minden jót!

2009. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom hogy a macska kakijából lehet elkapni ha hozzányulsz meg ha megkarmol! Állatorvos barátom mondta!
2009. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A macska látványától azért nem lehet toxoplazmát kapni.


[link]

2009. márc. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Most 17hetes vagyok,tehát már az elején túl vok,és csináltattam vérvizsgálatot,akkor tudtam meg,hogy minden hülyeségen átestem már,csak ezen az egyen nem.
2009. márc. 5. 10:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt benti cicám, én gondoztam én cseréltem neki az almot és láss csodát, még így sem kaptam el! Szóval azért tényleg nem olyan egyszerű elkapni! Bár esély van rá, de ha nem nyalogatod őket és nem bújsz az alomba, nem hiszem, hogy okod lenne csak emiatt nem meglátogatni az ismerősöd! :)
2009. márc. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem elkaphatod ha fertőzött a macska.Én nem szeretem a macskákat nincs is a környezetemben és mégis pozitív a toxoplazmám.Most folynak a vizsgálatok, úgy néz ki 4 hónapnál régebbi a fertőzés, de egy eredményre még várnom kell.( 15 hetes kismama vagyok)

Elvileg nemcsak macskáktól, kutyáktól lehet elkapni, hanem nyers hústól is.De egy hozzáértő azt mondta nagy %-ban azért a macskáktól.Én nem nyúltam macskához szinte sosem és mégis pozitív.Állítólag elég ha vki fertőzött macskás kézzel a padra nyúl, utána én is oda majd odateszem a kezem a számhoz és megkaptam.Nem minden macska fertőzött.Szerintem ismételtesd a vizsgálatot ha félsz, hogy esetleg elkapod.Ha esetleg elkapnád van rá gyógyszer, de ahhoz kell tudnod,hogy megkaptad -e vagy sem.Minden jót!

2009. márc. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!