Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a helyzet a háziállatokkal,...

Mi a helyzet a háziállatokkal, kutyával, macskával?

Figyelt kérdés

6+3 km vagyok. Van két kutyusunk. Kertesházban lakunk, ők kint vannak az udvaron. Már nincs köztünk olyan nyali fali, mint volt, mert mióta tudom, hogy jön a babó, nem merek sok időt velük tölteni. Macskánk nincs, viszont attól még így is nagyon félek. Nem merek senki közelébe menni, akinek tudom, hogy esetleg macsak lehet a környezetében, vagy éppen neki van.

Mivel ezzel kapcsolatban nem sokat tudok, légyszíves világosítsatok fel.


2009. szept. 16. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én 36 hetes kismama vagyok és van 3 cicám akik bent is laknak. Semmi baj nincs. Ha félsz akkor kérd a dokidtól a toxo tesztet és kiderül védett vagy e már. Ha igen akkor semmi de SEMMI okod kerülni azokat akiknek macskájuk vagy kutyájuk van. Persze én sem nyalom a cicákat és az almukat sem takarítom de attól ugyan úgy szeretem őket.

Tudom sok bajt okoz a toxo, de azért mostanában lett ez ennyire felfújva. És régen anyáink idejében?

A másik meg az, hogy nem csak a cicáktól és kutyáktól lehet elkapni, hanem a nyers vagy félig átsült hústól, vagy ha kimész gyomlálni és ott a földben már ott van, vagy zöldség ill. mosatlan gyümölcstől is.

Ha nem vagy védett akkor kapsz gyógyszert és nincs baj. Ha pedig védett vagy akkor a babád is az. Egyébként a rendesen gondozott háziállatokkal nincs baj.

Remélem kicsit megnyugodtál.

2009. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
39%

Szia! A toxoplazmózisos vizsgálatot meg fogják csinálni nálad, és akkor kiderül hogy átestél-e rajta vagy sem. Nekünk vannak cicáink, de amint megtudtam hogy babás vagyok kitelepítettük őket, ez van, nekem fontosabb volt a babám. A lényeg, hogy a kakijukat ne te takarítsd, az a veszélyes. Vagy pl. kertészkedni kesztyűben mert ugye a földbe is bele kakilnak. Ilyenekre kell vigyázni, de attól megsimizheted őket.

Egyébként szerintem is ma van ez így felfújva, mint sok minden más, ahogy az előttem válaszoló is írta.

6 hónapos baba anyukája :)

2009. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Szia!

Nekünk kutyuskánk van mégpedig lakásba, 4 em. lakunk, a mai napig velünk alszik, fel se merült bennünk hogy megváljunk tőle. Ő is családtag (ezért úgy is lepontoznak:))Én kikértem az orvosom tanácsát, semmi gondot nem okoz a várandóság alatt, sőt mivel napi 3-4 szer megyünk sétálni így elég fitten is tart. Ha tisztán van tartva, rendszeresen féregtelenítve, megelőzve a kis élősködőket akkor nincs mitől félni. Én néha úgy vagyok a kinti állatokkal is, hogy tisztábbak mint sok kismama (sajnos)akikkel a terhesgondozáson találkozom. Úgyhogy szerintem nyugodtan foglalkozhatsz továbbra is a kutyusokkal.

2009. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Szia!

A kutyus nem gond, a macskáktól én is tartottam. Sokan nem tudják, hogy nem mindenki olyan szerencsés, hogy 30 év együttélés cicákkal sem szerezte meg a toxo elleni védőanyagot. Én így nem mertem tovább válalni őket és mivel a babám fontosabb mindennél, így egy barátnőmhöz költöztek! Nem vagyok olyan felelőtlen, hogy esélyt adjak a toxoplazmozisnak, mivel elég brutális antibiotikum kúrával gyógyítható csak és ha az első időkben fertőződsz meg akkor meg akár vetélést is okozhat. Minek kockáztatni??? Nyers hús feldolgozásánál is moss rendesen kezet mert az is veszélyforrás lehet a toxo miatt. És igen a kertészkedéssel is óvatosan. Még mielőtt lepontoznának a macskák miatt, közlöm a párom nem volt hajlandó macskaalmot takarítani, én meg nagyon féltem tőle... 7 évet vártunk erre a babára, nekem ő a legfontosabb most! Minden jót és boldog babavárást!

2009. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kertes családi ház, 2 kutya. Családtagok. Cicát is akartam, de pont akkor tudtam meg, hogy babát várunk. Amúgy már életem első heteitől kapcsolatban vagyok a cicákkal, anno olyan babakocsiban aludtam, aminek háló volt az alja, és a házi macsek ott őrzött engem éjjel-nappal. Ha valaki bejött anyuékhoz, a macsek felugott a lábam végébe és bőszen felborzolta a szőrét. Engem védett. Apu le is fotózta. Azonkívül mindig volt macskám, kivéve az elmúlt 3 évet, amit albérletben töltöttünk, és tavaly vettünk egy házat. Mindkét kutya menhelyről van elhozva, imádjuk őket. Idén szerettem volna kiscicát is, de nem jött össze. Szerencsére. Bár a szomszéd néni fehér cicája rendszerint a mi kertünkben sütkérezik, és nem szoktuk elzavarni. Legalább megeszi a pockokat.

A kutyák tisztán vannak tartva, és imádom mindkettőt. És amúgy is érzik, hogy valami változott a pociban, mert a nagyobbik már nem ugrál neki a hasamnak. És amikor 10 hetesen azt mondta a doki, hogy nincs szívhang és átküldött egy másik kórházba (péntek volt, hétfőig várni kellett) akkor nagyon nekikeseredtem. De a kutyus odajött, és átölelt, a hasamra tette a fejét. És mintha azt mondta volna, nyugi gazdi, én hallom, hogy ott van. Szóval ő érezte. És hétfőn be is bizonyosodott, hogy bizony él a pici babánk.

Kinek lenne ezek után szíve eladni vagy elajándékozni őket?

2009. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nálunk van macska és kutya is. Persze csak a kertben. Amint meglett a toxoplazma eredményem, és az hogy átestem rajta rég, tehát védettek vagyunk a babával, azóta ugyan úgy megdögönyözöm a kis lökött kutyámat, és a macskámat is megsimogatom. Persze őt csak egy kicsit simizem meg. De a kutyámat néha elkapom :) Utána jó alaposan kezet mosok. Eddig semmi probléma nem volt.

Sok boldogságot! 37 hetes kismama

2009. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
A toxot nem úgy lehet elkapni, hogy közel megyek egy olyan emberhez, akinek van macskája. Az az ürüléken keresztül terjed, vagyis ha kezeden seb van és olyan földbe nyúlkálsz, vagy alomba, akkor elkaphatod, de ez sem 100%. A neten olvass utána! Én is babát várok és nekem 4 kutyám és 3 macskám van. Azért nem félek, mert az alapvető higiéniát betartom. Nem úgy működik, hogy ránézek egy macskára, vagy beszélek egy macskás emberrel, akkor már el is kaptam.
2009. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 12,57-es nagyon megható volt a történeted,olyan jó ilyeneket olvasni.Nekem is van Cicám,méghozzá a lakásban,és velünk alszik!Sőt,megjött a toxo eredményem és sajnos nem vagyok védett.De mivel a cicus már évek óta velünk él,nem megy ki a lakásból,nem kap nyers husit,tehát tőle nem kaphatok el semmit.Nem fogom kidobni az utcára,undoritónak tartom az ilyen cselekedetet.Az almot a férjem takaritja.Más kérdés az idegen állat,azokban egy darabig most messziről gyönyörködöm.
2009. szept. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nekünk is van kutyánk szintén a lakásban és szintén velünk alszik. azoknak akit kutyát vagy macskát tartanak és igazán hozzájuk nőtt eszük ágában sincs megszabadulni tőlük.

ha rendesen vannak féregtelenítve és gondozva tisztábbak mint némelyik ember. épp a minap hallottam a tv-ben, hogy a kutyák nyála pl 50szer tisztább mint az emberé.

nekem a kiskutyám nagyon sokat segít lelkileg. volt tavaly egy kései vetélésem és a felépülésben is sokat segített. most meg mióta újra terhes vagyok eltereli a rossz gondolataimat.

a napi 3-4 megmozgató séta előnyeiről már nem is beszélve... :-)

2009. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Látom mindenki lepontozott azért mert én igenis elajándékoztam a cicáimat! Miért baj az, ha egy olyan barátnőm vigyázz most rájuk aki viszont jobban szereti a cicákat mint a gyerekeket!? Sose biztam volna rá másra a két cicusomat! Boldogok egészségesek és még van két másik játszótársuk, jobban nem is lehetnének. Bár aki továbbra is úgy tarja, hogy 7 év reménykedés után végre terhesen is kockáztat bármit is ezen a földön, hát arról nekem is meg van a véleményem, csak azt megtartom magamnak!
2009. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!