Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjemmel most tervezünk...

A férjemmel most tervezünk kisbabát. Ha brutto 190000 az átlagkeresetem, akkor melyik gyermek támogatási forma a legjobb megoldás nekem? És ha még idén várnám a gyereket, akkor az idei keresetemet nézik, vagy a tavalyi évi keresetemet?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mert tavaly 2 munkahelyem volt, mindkét helyen két hónapot töltöttem el, az egyiken 90 000, a másikon 105 000 volt a bruttóm. Vagy ha jövöre születne a gyermek akkor a 190 000 után kapnék? És van valami korlátozás (az összegekre vonatkozóan. totális a zürzavarom e téren.
2008. febr. 12. 20:04
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

A táppénz első napjától visszamenőleg a 2 évet nézik, tehát ha 2008.02.10-én mész tápra, akkor a 2006.02.10 utáni béred nézik. A táppénz a fizud 70%-a, szülés után a tgyás és a gyed is ennyi, de valamelyikre van max összeg,ezt nem tudom mennyi, mert engem nem fenyegetett ez a veszély:-)

A 3. évben kapod a gyest, ami fix összeg, és a családi pótlék is fix összeg.

A tb segít neked ebben, vagy böngészd a www.magyarorszag.hu oldalt.

2008. febr. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is:a matematika alapszabája,hogy átlagnál nem elég összeadni,hanem osztani is kell.Tehát az átlagkereseted nem 195,hanem 98,5.Kicsit máshogy hangzik.2 év alatt 180 munkanapnak kell meglennie.Ez nincs meg a négy hónapod alapján.A két év pedig a szülés napjától kerül visszaszámolásra.Tehát egyelőre nem vagy a gyedesek táborában.(a max összeg a minimálbér kétszeresének a 70%-a)Így marad a fix összegű gyes,no meg a családi pótlék,és az egyszeri anyasági támogatás.
2008. febr. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is írta, ez után ez fillért sem fogsz kapni. A szülést megelőző időszakban meg kell lennie a 180 munkanapnak, és a szülés pillanatában is biztosítottnak kell lenni, tehát munkahellyel kell rendelkezni. Az,hogy te tavaly dolgoztál valahol 2 hónapot, az miért számítana bele az idei évbe? A szüléskor meg fogják nézni, hogy előtte 180 nappal mennyit kerestél, és ha semmit, akkor alanyi jogon járó gyest fogsz kapni, ami huszonvalahány ezer forint.
2008. febr. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A szülést megelőző 2 éven belül kell lennie összesen 180 nap munkaidődnek. A születést megelőző év átlagkeresete alapján nézik. Talán jobban jársz, ha jövőre szülsz.

Ha a terhességed alatt táppénzre kell menned, akkor az előző 3 hónap átlaga alapján kapsz táppénzt.(fizud 70%-a)

A tgyás a fizetésed 70%- maximalizálva nincsen.

A gyed szintén fizetésfüggő, de maximum a minimálbér kétszerese kb 84 e Ft.

Tgyás: 168 napig , gyed a baba 2 éves koráig jár, majd a 2-3 éves kora között a gyes, ami 24 eFt. De ha a két baba között kicsi a korkülönbség, akkor tudsz gyedből gyedbe menni, így tovább kapod a magasabb összeget. Az utolsó évben igyis-ugyis 24 eFt.

Boldog babavárást!

2008. febr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a gyors és pontos választ. Akkor még várunk egy kicsit.
2008. febr. 14. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!