Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom hogy a páromnak...

Nem tudom hogy a páromnak milyen a vércsoportja és a kiskönyvben benne van hogy apa vércsoportja. Kitől kell beutalót kérni vérvételre a páromnak? És lehet valami probléma ha én 0 RH Pozitív vagyok?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a háziorvostól kértünk.Elvileg akkor van gond,ha az anya 0-,ilyenkor a terh alatt,után adnak antiD injekciót.
2009. márc. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én pont tegnap kérdeztem erről a védőnőt, és azt mondta hogy nem kell a párom vércsoportja. De most hogy írjátok, elgondolkoztam hogy mi is lehet... :S
2009. márc. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez esetben nem kell apuka vércsoportja,mert mindegy milyen nem áll fenn az összeférhetetlenség.Csak negatívos anyukánál számít.Mert ha anyuka neg,apuka poz,akkor nagy az esélye,hogy a baba is poz lesz.Anyukának a szülést,vagy bármilyen beavatkozást követő 48 órán belül anti D injekciót kell adni,hogy nem kezdjen a szervezete ellenanyagot termelni.Ami előfordulhat a terhesség során is,ezért 3 alkalommal néznek ellenanyagszintet,ha minden rendben van.Ha van az anya vérében akkor baj van.
2009. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szokták meghatározni az apa vércsoportját. Ha az anya rh negatív akkor az összeférhetetlenség miatt nézik az ellenanyagot függetlenül attól, hogy az apa milyen vércsoportú. (Ne értsd félre a dolgot, de orvos szempontból ezt úgy kezelik, hogy az anya személye és vércsoportja a biztos)
2009. márc. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

19,17-es válaszoló,ez nem így van,legalábbis felénk nem.

Nekem az első házasságomból született gyerekemnél nem néztek ellenanyagot,és nem kaptam anti D-t sem.Ugyanis én AB neg vagyok,az apa pedig B neg volt.És 2 neg embernek nem lehet poz gyereke.és itt ez a lényeg,akkor lehet gond ellenanyagtermelés,ha a negatív anyukának pozitív a babája.

A második házasságomból 2 gyerekem született,itt a férjem pozitív,így már szükségesek voltak a vérvételek és az anti D adása is.

2009. márc. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem csak vercsoport osszeferhetetlenseg eseten termelodhet ellenanyag.Mielott tanacsokat adnatok nezzetek utana,csak be kell irni a keresobe.
2009. márc. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én RH- vagyok páromnak fogalma se volt róla hogy ő mi lehet de én nagyon kíváncsi voltam így a háziorvoshoz elment és tőle kért beutalót vérvételre ő RH+ a védőnőnél mikor voltam azt mondta ha tudom a párom vércsoportját beírja de ha nem akkor se baj mivel én RH- vagyok így mindig fogják nézni

2009. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy én kérdezek, de pont tegnap mondták nekem ketten is, hogy ha ugyanaz a vércsoportja az apának és az anyának is, az nem jó. Nem tudták megmondani miért nem, de ezt hallották. Erről mit tudtok?
2009. márc. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezeket találtam,olvassátok át.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. márc. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!